Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Bieszczady

Mielec-Krosno-Sanok-Hoczew-Solina-Ustrzyki Dolne-Lesko–Cisna-Wetlina

Termin:28.09 - 03.10.2022
Cena:1885 zł

MIELEC - KROSNO - SANOK - HOCZEW - KOMAŃCZA – ZAGÓRZ - SOLINA - USTRZYKI DOLNE - LESKO – MYCZKOWCE - WETLINA

Bieszczady należą do Beskidów Wschodnich, będących najbardziej na zachód wysuniętą częścią Karpat Wschodnich. Leżą na południe od doliny Sanu i na wschód od doliny Osławy. Jest to region, w którym dzika przyroda trwale przeplata się z historią. Ich największymi skarbami jest karpacka puszcza oraz pokrywające bieszczadzkie szczyty połoniny i kraina dolin, gdzie stare cmentarze i ruiny cerkwi toną w zieleni łąk i sadów. Nadal uważane są za najdziksze, a przez wielu turystów - również za najpiękniejsze polskie góry. Potrafią zachwycić w każdej porze roku. Ich najwyższym szczytem jest Tarnica (1346 m n.p.m.). Bieszczadzki Park Narodowy jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w Polsce. Około 80 proc. jego powierzchni pokrywają lasy, w których polują wilki, rysie, niedźwiedzie i orły, a spokój znajdują żubry i łosie. Bieszczady najpiękniejsze są jesienią, ponieważ w pokrywają je głównie drzewa liściaste, których korony przybierają wtedy barwę żółtoczerwoną. Nadaje to tym górom i regionowi niepowtarzalny, romantyczny wygląd. Nigdzie indziej w polskich górach nie znajdziemy takich krajobrazów i podobnego bogactwa świata roślin i zwierząt. Bieszczady należą do gór gdzie czuć w nich "tchnienie Wschodu".

 

PROGRAM WYCIECZKI:


Wyjazd autokarem:

05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
05:50 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:40 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Dzień 1 - Środa - 28.09.22

Przejazd do Mielca z przerwą śniadaniową po drodze. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, Nocleg.

Dzień 2 - Czwartek - 29.09.22

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Krosna na zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie odbędzie się interaktywny pokaz produkcji i zdobienia szkła. Bóbrka – zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. Następnie przejazd do Sanoka, zwiedzanie Zamku Królewskiego z największą na świecie ekspozycją prac Zdzisława Beksińskiego. Zakwaterowanie w hotelu w Hoczwi na 3 noclegi.

Dzień 3 - Piątek - 30.09.22

Całodzienna wycieczka z przewodnikiem, m.in.: Cisna ze słynną karczmą „Bieszczadzkich Zakapiorów Siekierezada", liczne stragany z rękodziełem Bieszczadzkim, przejazd zabytkową bieszczadzką koleją wąskotorową na trasie Majdan - Balnica – Majdan - Komańcza: Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu – miejsce więzienia Kardynała Wyszyńskiego, Cerkiew Opieki Matki Bożej; Zagórz - ruiny XVIII w. klasztoru – warowni O. Karmelitów, jeden z ciekawszych zabytków południowo - wschodniej Polski. Powrót do hotelu.

Dzień 4 - Sobota - 01.10.22

Przejazd do Centrum Ekumenicznego oraz Muzeum Miniatur w Myczkowcach - miniatury drewnianych zabytków sakralnych z terenu Polski, Słowacji i Ukrainy; Solina - spacer koroną największej zapory wodnej w Polsce, Rejs widokowy statkiem po Zalewie Solińskim, Lesko, nazywane „Bramą Bieszczad": Mały Rynek z XIX wiecznymi kamieniczkami; Kościół Nawiedzenia NMP z 1530r., Synagoga z XVII wieku, Cmentarz Żydowski, okazały pomnik przyrody - Kamień Leski. Powrót do hotelu.

Dzień 5 - Niedziela - 02.10.22

Nasyceni przepięknymi widokami i zdrowym i czystym powietrzem Bieszczad, z żalem opuszczamy nasz hotel i udajemy się na całodzienną wycieczkę z przewodnikiem - przejazd Wielka Pętlą Bieszczadzką, m.in. , Jabłonki - pomnik gen. Świerczewskiego, Baligród - cmentarz wojenny, Wetlina, Ustrzyki Górne, Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych, czas wolny i przejazd do hotelu w Mielcu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 - Poniedziałek - 03.10.22

Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Trójmiasta. Przyjazd do Trójmiasta w godzinach wieczornych.

CENA: 1 885 zł/os.

Cena obejmuje:

- przejazd komfortowym autokarem,
- zakwaterowanie (5 noclegów w hotelu w pokojach 2-osobowych),
- wyżywienie (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja, 1 x poczęstunek śniadaniowy
- opiekę pilota – ATS Service
- ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

- kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 280 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
- wydatków własnych
- napoi do obiadów                                                                                                                                                                                                                      - dopłaty do pokoju jednoosobowego: 330 zł                                                                                                                                                                             

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:14816
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb