Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Czarnogóra, Albania, Chorwacja - 15 DNI

Czarnogóra - Albania - Chorwacja wypoczynek + objazd

Termin:21.09 - 04.10.2022
Cena:3995 zł

TROGIR, SPLIT, DUBROVNIK, BUDVA, ULCINJ, RIWIERA BARSKA, SKODRA, KRUJE, TIRANA,CETINJE, KOTOR, 

 

Program wycieczki:

Wyjazd autokerem:

05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
05:50 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:40 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Dzień 1 - Środa - 21.09.2022

Wyjazd z Trójmiasta o godz. 6:00. Przejazd przez Polskę do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w okolicach Brna.

Dzień 2 - Czwartek - 22.09.2022
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Austrię i Słowenię do Chorwacji, w okolice Zadaru położonego na Chorwackiej Riwierze. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 - Piątek - 23.09.2022
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Trogiru, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, następnie przejazd do Splitu. Zwiedzanie Starego Miasta z czasem wolnym. Przyjazd do Kasteli – zakwaterowanie w hotelu położonym nad Adriatykiem. Po południu czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 - Sobota - 24.09.2022
Przejazd do Dubrownika – zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Przejazd do Czarnogóry, zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta Budvy. Budva jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast nad Adriatykiem. Stare miasto znajdujące się na cyplu otaczają mury obronne ze średniowieczną fortecą z wieżami i bramami, wybudowane pod koniec XV w. Starówka to prawdziwy labirynt wąskich uliczek z maleńkimi kawiarenkami. Przejazd do miejscowości Dobra Voda, położonej na riwierze Barskiej na 7 noclegów do hotelu położonego 150 m. od plaży z przepięknym widokiem na Adriatyk.

Dzień 5 - Niedziela - 25.09.2022
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 - Poniedziałek - 26.09.2022
Śniadanie. Ulcinj - zwiedzanie starożytnego miasta z przewodnikiem.
Miasto Ulcinj - położone przy granicy z Albanią, jedno z najstarszych miast Czarnogóry, złożone w V w. p.n.e. przez Ilirów. Turystów przyciąga do Ulcinja orientalna atmosfera miasta i jego multietniczność. Popołudniowy wypoczynek nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 - Wtorek - 27.09.2022
Przed południem wycieczka nad Jezioro Szkoderskie do Virpazar – rejs statkiem i popołudniowy wypoczynek nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 - Środa - 28.09.2022
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Albani. Zwiedzanie Szkodry,Tirany i Kruji.
Albania jest małym krajem na Bałkanach z długą historią. Spotykamy tutaj mieszanine kultury europejskiej oraz azjatyckiej ponieważ długi czas Albania była pod panowaniem cesarstwa Otomańskiego. Dlatego można ją nazwać „orientem Europy". Długie lata dyktatury socjalisty Enwera Hodży po II Wojnie Światowej zablokowały rozwój Państwa i sprawiły, że Albania stała się jednym z najbiedniejszych krajów w Europie. Tirana jest stolicą Albanii od 1920 roku. Największy ślad w architekturze stolicy pozostawiły po sobie lata władzy socjalistycznej ze skłonnością do budowania monumentalnych budowli. Kruja jest dawna stolicą Albanii. Znajduje się tem odrestaurowany zamek Skenderbega, jak również orientalna uliczka handlowa oraz muzeum etnograficzne. 

Program wycieczki:
Wyjazd o godz. 8:00, przejazd stolicy Albanii – Tirany. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m. in.: aleja i rynek uniwersytecki, rynek centralny oraz meczet Athem-bey. Ok godz. 13:30 przejazd do Kruji – stolicy Albanii z XV w. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. zobaczymy: orientalny bazar, twierdza z XV w., muzeum etnograficzne. Zakończenie wycieczki ok. godz. 20:30. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 - Czwartek - 29.09.2022
Śniadanie. Wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Po południu przejazd do starożytnego miasta Stary Bar - główny kurort turystyczny Riwiery Barskiej a zarazem jeden z największych ośrodków turystycznych czarnogórskiego wybrzeża. Jest to miasto wielu kultur, narodowości i religii. W Starym Barze znajdują się zabytki, które prawdopodobnie pochodzą z X w. Zalicza się do nich Twierdzę, która należy do największych tego typu budowli na wybrzeżu Adriatyku, została zbudowana w czasach panowania Bizantium. Stary Bar jest znany jako centrum oliwiarstwa. Rosną tu drzewa, których wiek określa się na 2800 lat. Następnie udamy się do sadu oliwnego, w którym odbędzie się krótki wykład o oliwiarstwie i cechach oliwy oraz oliwek. Regionalna kolacja w gaju oliwnym przy dźwiękach regionalnej muzyki. Możliwość zakupu oliwy uznanej za jedna z najlepszych w Europie południowej.

Dzień 10 - Piątek - 30.09.2022
Przejazd do Cetinje – zwiedzanie z przewodnikiem starej stolicy Czarnogóry, przejazd historyczno - widokową drogą do przepięknie położonego Kotoru - zwiedzanie starożytnego miasta z przewodnikiem.
Kotor - miasto założone przez starożytnych Greków. W ciągu dwóch tysięcy lat historia na każdym kroku zaznaczyła swoją obecność. Miasto otaczają prawie pięciokilometrowe mury obronne. W mieście znajduje się jedna z najstarszych katedr katolickich nad Adriatykiem – katedra św. Trypuna. Kotor jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

Dzień 11 - Sobota - 01.10.2022
Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim, dla chętnych poznawanie okolicy na własną rękę. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12 - Niedziela - 02.10.2022

Śniadanie, wykwaterowanie. W dniu dzisiejszym z łezką w oku opuszczamy przepiękne wybrzeże Czarnogórskie. Przejazd w okolice Zadaru - zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 14 - Poniedziałek - 03.10.2022
Śniadanie. Przejazd do Czech przez Słowenię i Austrię. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Brna.

Dzień 15 - Wtorek - 04.10.2022
Śniadanie. Przejazd do Polski z postojem na przerwę obiadową. Powrót do Trójmiasta w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

- przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami 81 cm)
- zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
- wyżywienie (13 x śniadanie, 13 x obiadokolacja, poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu)
- 5 wycieczek po regionie
- opiekę pilota – ATS Service
- ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje: 

kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, poczęstunek w gaju oliwnym, rejs statkiem, opłaty klimatyczne, wjazdy do miast, parkingi)
- 185 € - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu, napoi do obiadokolacji, wydatków własnych

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

koszty ubezpieczenia od chorób przewlekłych 
ubezpieczenie kosztów rezygnacji 
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 zł

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:954
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb