Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

ŚWIĘTOKRZYSKIE I PONIDZIE nowy program!!!!

ŚWIĘTOKRZYSKIE I PONIDZIE 24 – 29.08.2021 nowy program!!!

Termin:24 - 29.08.2021
Cena:1499 zł

NOWY, INSPIRUJĄCY PROGRAM I SŁOWIAŃSKIE BAJDUŁY

Region świętokrzyski charakteryzuje się wyjątkowo bogatym dziedzictwem przyrodniczym, urzekającymi krajobrazami Gór Świętokrzyskich, Niecki Nidziańskiej zwanej Ponidziem oraz doliny rzecznej Wisły. Niepowtarzalne dzieła natury objęto różnymi formami ochrony, tworząc Świętokrzyski Park Narodowy, 9 parków krajobrazowych, blisko 70 rezerwatów przyrody i ok. 700 pomników przyrody. Do największych atrakcji zaliczane są gołoborza, czyli gigantyczne rumowiska skalne, jaskinia Raj k. Chęcin, dąb Bartek w Zagnańsku, Wąwóz Królowej Jadwigi i Góry Pieprzowe w Sandomierzu, Puszcza Jodłowa oraz Puszcza Świętokrzyska.

Kielce - Szklana Huta - Św. Katarzyna - Łysica – Chmielnik – Mikułowice -Busko Zdrój – Pińczów – Sandomierz – Ujazd – Chęciny - Jaskinia Raj – Oblęgorek – Zagnańsk

Program wycieczki:

Dzień 1 Wtorek 24.08

Wyjazd autokarem:

05:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
05:50 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
06:15 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
06:40 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP

Przejazd do Kielc z przerwą śniadaniową ok. godz. 14.00. Spotkanie z przewodnikiem - rozpoczniemy zwiedzanie od największego muzeum geologicznego pod gołym niebem - Kadzielni. Rezerwat geologiczno – przyrodniczy. Wzgórze, w południowo - zachodniej części Kielc, pozostałość dna morza sprzed 380 milionów lat. Spacer Aleją Sław, przez tereny Parku Miejskiego na Wzgórze Katedralne. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, stylowe wnętrza z XVII i XVIII w., Galeria Malarstwa Polskiego, ceramika. Barokowe Ogrody w stylu Włoskim. „Sienkiewka", główna reprezentacyjna ulica śródmieścia Kielc. Zabytkowy Rynek i czas wolny. Karczówka – zespół klasztorny na wzgórzu, wybudowany w pierwszej połowie XVII w. Rezerwat krajobrazowy z punktami widokowymi na pasma górskie otaczające miasto. Legenda o pracowitym górniku Hilarym Mali. Przejazd do hotelu.

Dzień 2 Środa 25.08

Po śniadaniu, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do miejscowości Huta Szklana – Św. Krzyż. Przejazd kolejką: zwiedzanie zespołu klasztornego jednego z najstarszych sanktuariów na terenie Polski - Relikwii Drzewa Krzyża Świętego i Muzeum Misyjnego. Punkt widokowy na Drogę Królewską. Krypty Grobowe, tu spoczywa książę Jeremi Wiśniowiecki. Zjazd kolejką do parkingu. Św. Katarzyna. Galeria Minerałów i Skamieniałości zwiedzanie wraz z pokazem szlifowania minerałów. Wejście na najwyższy szczyt regionu Łysicę 614 m.n.p.m. przejście przez tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego - Puszcza Jodłowa im. St. Żeromskiego po drodze min. Źródełko św. Franciszka, którego woda według wierzeń ludowych ma specjalne właściwości ...

Dzień 3 Czwartek 26.08

Zwiedzanie rozpoczniemy od Chmielnika – Świętokrzyski Sztetl, zabytkowa Synagoga z XVII w. z multimedialną historią poświęconą życiu i tradycji kultury żydowskiej w Chmielniku, jedyna na świecie szklana „Bima". Mikułowice. Zwiedzimy olejarnię Zagłoby z pokazem bicia oleju na maszynach z IX w. i degustacją. Przejazd do Buska Zdroju, zobaczymy: Park Zdrojowy, Aleję gwiazd i Sanatorium Marconi. Czas wolny. Przejazd do Perły Ponidzia – Pińczowa, z krótką przerwą w Wełczu, gdzie zobaczymy pomnik przyrody ożywionej „Sosna Krocząca". W Pińczowie oprócz Starówki odwiedzimy Muzeum Regionalne - zbiory pochodzą z Ponidzia i dokumentują tradycję, historię i kulturę regionu od czasów najdawniejszych po współczesne i Wzgórze św. Anny z którego roztacza się przepiękny widok na miasto i okolicę.

Dzień 4 Piątek 27.08

Sandomierz, miasto ostatnio znane z filmu „Ojciec Mateusz" i nie tylko.... . Zwiedzimy: Stare Miasto wraz z pozostałością murów obronnych z XIV w. , Ucho Igielne, malownicze wąwozy: Piszczele oraz Królowej Jadwigi. Zobaczymy romański kościół p.w. św. Jakuba, zabytkowy Rynek wraz z kamienicami i Ratuszem. Następnie Brama Opatowska i Zbrojownia z wyposażeniem chorągwi rycerskiej , interaktywne formy poznania historii Sandomierza. Po zwiedzeniu Bazyliki Katedralnej czas wolny na Rynku. Ujazd. Krzyżtopór, rezydencja pałacowo – obronna z XVII w. otoczona bastionami, Zbudowana na wzór roku kalendarzowego – zabytek jako ruina trwała. Na koniec wyczerpującego dnia odwiedzimy Szlak Sandomierskich Winnic – ze zwiedzaniem winnicy i degustacją win.

Dzień 5 Sobota 28.08

W dniu dzisiejszym odwiedzimy Jaskinię Raj. Podziemna trasa turystyczna, która ze względu na szatę naciekową uznana jest za jedną z najpiękniejszych w kraju – stąd nazwa RAJ. Następnie Chęciny. Królewski Zamek- z przełomu XIII i XIV wieku, górujący nad miastem, spacer Aleją Królów, skarbiec, wieża widokowa. Kompleks turystyczny w Podzamczu Chęcińskim - Regionalne Centrum Naukowe Technologiczne Leonardo Da Vinci. Barokowe ogrody z oryginalnym łukiem triumfalnym Marysieńki Sobieskiej i Dworek Bidzińskiego.

Dzień 6 Niedziela 29.08

Opuszczamy przepiękny świętokrzyski region i jego gościnność. W drodze powrotnej do Trójmiasta zatrzymamy się przy legendarnym pomniku przyrody żywej: dąb Bartek i jego syn Bartuś, a następnie zwiedzimy w Oblęgorku Muzeum H. Sienkiewicza który w jednym z listów do przyjaciół napisał: „Oblęgorek oczarował mnie zupełnie, mało jest w Królestwie Polskim wiosek tak pięknie położonych... „ Powrót na Pomorze w późnych godzinach popołudniowych z przerwą na obiad. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem **** (odstęp między siedzeniami min. 85 cm.)
 • 5 noclegów w hotelu (pokoje dwuosobowe)
 • degustacja oleju w olejarni Zagłoba
 • degustacja win w winiarni
 • wyżywienie 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
 • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
 • opiekę pilota - ATS Service
 • ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:

 • dopłaty do pok. jednoosobowego – 200 zł
 • Słowiańskie Bajduły, Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, sekrety magii Gór Świętokrzyskich. Postacie ze świętokrzyskich legend: czarownice rzucające uroki, zielarki udzielające rad jak pokonać niebezpieczeństwa, porady na wszelakie bolaki, wróżby i odczynianie uroków, bogini Mokosz radząca jak zawładnąć zmysłami ukochanego; Południce, Rusałki oraz wiele postaci znanych z wczesnosłowiańskiej kultury naszych przodków z Łysej Góry. Degustacja nalewki i naparu z lubczyku. Nocą świat wygląda inaczej!!! Nocą może zdarzyć się wszystko!!! Cena: 40 zł /os. Całość trwa ok. 1,5 godz. (dla chętnych)
 • kosztów realizacji programu: 270 zł/os. (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, system słuchawkowy Audio Guide) – płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych
 • wydatków własnych

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Galeria zdjęć

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:28456
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb