Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

Kaliningrad 4 dni

Kaliningrad – Sowieck (Tylża), Czerniachowsk – Zielonogradsk, Kurszskaja – Kosa – Jantarnyj

Cena:899 zł

Program:

1 Dzień Gdynia – Kaliningrad

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych przez polsko – rosyjską granicę w Mamonowie do Kaliningradu . Zwiedzanie miasta , byłego Królewca z jego pięknymi zabytkami: Filharmonia, pełnomorski port, Muzeum Bursztynu, stare pruskie fortyfikacje i inne. Pojedziemy na wyspę Knipawa na rzece Pregola, gdzie zobaczymy Katedrę odbudowaną po wojnie , znajdujący się w Katedrze grób Immanuela Kanta oraz stary Uniwersytet Królewiec
Przejazd do hotelu, kolacja , nocleg.

2 Dzień Kaliningrad – Sowieck ( Tylża ) – Czerniachowsk – Kaliningrad

Po śniadaniu udajemy się w drogę do Sowiecka , miejscowości położonej u ujścia rzeki Tylży do Niemna . Miasto jest ważnym przejściem granicznym rosyjsko-litewskim, na trasie Kaliningrad – Petersburg. Na uwagę zasługuje secesyjna zabudowa starego miasta, teatr , stara poczta i graniczny, zabytkowy most królowej Luizy. Miastem , które zwiedzimy w drodze powrotnej do Kaliningradu jest Czerniachowsk - obecnie ośrodek przemysłu maszynowego, ceramicznego i meblarskiego oraz ośrodek hodowli koni. Zobaczymy ruiny zamku oraz zabytkowe zabudowania dworcowe. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3 Dzień Kaliningrad – Zielonogradsk – Kurszskaja Kosa - Kaliningrad

Po śniadaniu wyjazd do Zielenogradska. Jest to najstarsze i jedno z najbardziej popularnych uzdrowisk i kurortów nadmorskich w rejonie Kaliningradu. Początkowo była to wioska rybacka, która rozwinęła się jako znaczące uzdrowisko. Rybołówstwo pozostało jednak poza turystyką najważniejszą gałęzią przemysłu. Następnie przejazd na Mierzeję Kurońską ( taxa klimatyczna ). Jest to wąski, długi półwysep w postaci piaszczystego wału, bardzo piękny krajobrazowo. Znajduje się tam znana na całym świecie stacja ornitologiczna Rybaczij jak również drugie pod względem wysokości (kompleksy) wydm w Europie. Mierzeja oddziela Zalew Kuroński od otwartego Morza Bałtyckiego. Powrót do hotelu, kolacja. Nocleg.

4 Dzień Kaliningrad – Jantarnyj - Trójmiasto

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dziś odwiedzimy miejscowość Jantarnyj. Zwiedzimy tu miejsca pozyskiwania na przemysłową skalę bursztynu , fabryki i kopalnie. Od stuleci miejscowość rozwinęła się jako nadmorski kurort.

Po zwiedzaniu udajemy się w drogę powrotną do Trójmiasta.

 

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota/przewodnika
  • 3 śniadania i 3 obiadokolacje
  • 3 noclegi w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami
  • poczęstunek śniadaniowy w dzień wyjazdu
  • ubezpieczenie KL, NNW

 

Cena nie obejmuje:

  • możliwych dopłat do pokoi jednoosobowych
  • opłat do odwiedzanych obiektów, teatru
  • napoi do posiłków
  • wizy
Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:23125
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb