Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

Travel info

Nasza flota - technologia Made in Germany

Nasza firma postawiła na jakość, wygodę i bezpieczeństwo podróży. Do naszych wyjazdów używamy autokarów klasy luksusowej SETRA. Model jest produkowany w Niemczech w wersjach trzy, cztero i pięciogwiazdkowych. Autokary marki Setra są uważne za jedne z najlepszych autokarów na świecie. Zapewniają maximum bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży. Nasze autokary wyposażone są w trzy systemy hamowania: ABS, Retarder i ogranicznik prędkości. W okresach zimowych dla zapewnienia maximum bezpieczeństwa , nasze autokary wyposażone są kompletnie w typowo zimowe opony. Nasi kierowcy posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte na drogach krajowych i zagranicznych podczas wielu zrealizowanych przez nas wycieczek wieloetapowych dla touroperatorów krajowych i zagranicznych. Referencje na prośbę.


Pleasant Air na pokładzie

Nasze dalekobieżne autokary są klimatyzowane, dzięki czemu zapewniają komfortową podróż w okresie letnim. Szczególnie autokary turystyczne Setra charakteryzują się tym iż temperatura wewnątrz pojazdu jest wyrównana i nie ma w nich poczucia przeciągów. Każda osoba ma zróżnicowane odczucie temperatury. Jeśli są osoby szczególnie wrażliwe na zimno lub przeciągi, zalecamy wziąć ze sobą lekką kurtkę lub szal.


Czas podróży i przerw

Wszystkie wycieczki są planowane tak, że istnieje wystarczająco dużo czasu na przerwy i na zapewnienie kierowcy ustawowego czasu pracy. Dłuższe wycieczki obsługiwane są przez dwóch kierowców. W przypadku nieprzewidzianych zdarzeń,zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy lub programu wycieczki - imprezy.


Relaks i wygoda w podróży

Nasze luksusowe autokary nawet przy podróżach długodystansowych zapewniają komfort i relaks , a umożliwiają to:

 • elektroniczne sterowanie klimatyzacją
 • WC z umywalką
 • siedzenia rozkładane - sypialne
 • 83 – 100 cm odstęp między siedzeniami
 • lampki do czytania przy każdym siedzeniu
 • regulowany podnóżek
 • składane stoliki
 • podwójne szyby do izolacji akustycznej i ochrony cieplnej
 • kuchnia z lodówką
 • wideo, DVD

 

W naszych autokarach obowiązuje absolutny zakaz palenia tytoniu.


Limit bagażowy

Każdy autokar posiada ścisłe ograniczenia określone przez ustawodawcę, dotyczące ilości przewożonych pasażerów jak i wagi bagażu. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy aby bagaż osobisty nie przekraczał 20 kg na osobę.


Ubezpieczenie

Każdy uczestnik organizowanej przez nas wycieczki posiada ubezpieczenie NNW do 15 tyś. zł w kraju oraz KL za granicą do 15 tyś. Euro i bagażu do 1 000 zł. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych. Zachęcamy, aby wykupić dodatkowe ubezpieczenie prywatne na podróże zagraniczne , a w szczególności na wyjazdy zimowe.


Paszport i wiza

Uczestników wyjazdów podczas podróży zagranicznych w krajach UE obowiązuje posiadanie ważnego dowodu tożsamości lub paszportu. Podczas podróży do Rosji i Ukrainy, albo innych krajów poza UE , termin ważności paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.


Minimalna liczba uczestników

Dla wszystkich organizowanych podróży minimalna liczba uczestników to co najmniej 25 osób. W przeciwnym razie zastrzegamy sobie prawo do anulowania wycieczek i powiadomienia uczestników nie później niż do 7 dni przed wyjazdem.


Rezerwacja

Rezerwacji można dokonać pocztą e-mail lub telefonicznie, bądź dokonać rezerwacji we współpracujących biurach podróży. Adresy i kontakt dostępny w zakładce.


Ulubione miejsce w autokarze

Istnieje możliwość rezerwacji ulubionego miejsca w autokarze. Im wcześniej zdecydujesz się na podróż, tym większy jest Twój wybór. Plan miejsc można znaleźć w zakładce Flota.


Warunki płatności

Przy zgłaszaniu rezerwacji należy wpłacić zaliczkę w wysokości min 30% wartości imprezy. Pozostałą część należy uiścić nie później niż 21 dni przed terminem wyjazdu. Niedotrzymanie powyższego terminu oznacza rezygnację Klienta z wycieczki.


Z grupą taniej

Podróżowanie w grupie jest nie tylko bardzo przyjemne, ale także tańsze. W przypadku rezerwacji przez osoby indywidualne wyjazdów dla grup min 10 osobowych, każdy podróżny otrzymuje 5% zniżki, która będzie wypłacana po rozpoczęciu podróży. Nie stosuje się do wyjazdów jednodniowych, wyjazdów na imprezy oraz pielgrzymek.


Dzieci mile widziane

Dzieci do 10 lat otrzymują 50% zniżki . Warunkiem jest nocleg w pokoju rodziców (dostawka)


Nasz prezent urodzinowy dla Ciebie

Jeżeli podczas wycieczki wypada Państwu dzień urodzin lub rocznicy ślubu, przy rezerwacji proszę zwrócić naszą uwagę, abyśmy nie przeoczyli okazji i osobiście mogli pogratulować i wręczyć mały upominek - niespodziankę.


Dodatkowe miejsca odjazdu

Istnieje możliwość odbioru uczestników poza wyznaczonymi miejscami zbiórki ( w miarę możliwości ), po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu.


Poczęstunek śniadaniowy

W dniu wyjazdu serwowany jest poczęstunek śniadaniowy dla wszystkich uczestników wycieczki.


Audio system oprowadzania grup

Audioguide jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup stosowany podczas niektórych naszych wycieczek. Każdy z Państwa otrzymuje niewielki, indywidualny odbiornik. Przewodnik korzystając z nadajnika i mikrofonu, dociera z przekazem infirmacji do każdego z uczestników wycieczki. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia odnośnika uczestnik zostaje obciażony jego kosztami w wysokości 50 zł.


Taxi

Przy niektórych wycieczkach oznaczonych symbolem ,,TAXI" możecie Państwo bezkosztowo skorzystać z tej usługi. Zostaną Państwo odebrani spod domu taksówką albo mikrobusem i zawiezieni do miejsca odjazdu autokaru. Usługa obejmuje teren Trójmiasta.


Bezpieczeństwo podczas wycieczek autokarowych

W transporcie osobowym bezpieczeństwo jest najważniejszym elementem, dlatego traktujemy tę sprawę bardzo poważnie, ponieważ zawsze lepiej jest zwrócić uwagę na możliwe zagrożenie, niż czekać aż coś się stanie. Istnieje wiele rozsądnych i skutecznych środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa wyruszającego w trasę autokaru.. Niektóre z nich przejmuje ustawodawca , podczas gdy inne przyjmują na siebie pasażerowie. Ale większość z nich jest wymagana od przedsiębiorców i ich pracowników. Jesteśmy tego świadomi, dlatego robimy więcej aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa dla naszych klientów. Autokar pozostaje zawsze najbezpieczniejszym środkiem transportu w przewozach osobowych. Osobą odpowiedzialną za bezpośrednie bezpieczeństwo w autokarze jest kierowca. Dlatego też nasi kierowcy odbywają regularne szkolenia w zakresie przepisów dotyczących bezpiecznego i odpowiedzialnego przewozu osób. Zgodność ustawowego czasu pracy - prowadzenia pojazdu i odpoczynku jest dla nas priorytetem.


Wyposażenie autokarów

Autokary są wyposażone w odpowiednie środki bezpieczeństwa o których istnieniu oraz umiejscowieniu powinien wiedzieć każdy pasażer. Są to następujące urządzenia:

 • młotki awaryjne
 • zawory awaryjne do drzwi
 • wyjścia awaryjne
 • gaśnice
 • zestawy pierwszej pomocy

Są one regularnie sprawdzane pod kątem prawidłowego funkcjonowania i integralności. Kierowca powinien poinformować, gdzie te urządzenia są i jak z nich korzystać.


Właściwe zachowanie w autokarze

Na pokładzie autokarów obowiązuje zakaz palenia papierosów i spożywania alkoholu. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pasażerów oraz komfort podróżowania uprasza się podróżnych o spożywanie posiłków oraz ciepłych napoi w trakcie postojów autokaru. Jeśli fotele są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, należy pasy te mieć zapięte w trakcie przejazdu autokaru.
Możliwość korzystania z toalet w autokarach, ze względu na ich małą pojemność oraz komfort podróżowania jest ograniczona do sytuacji nadzwyczajnych. Prosimy o korzystanie z toalet publicznych podczas przerw w podroży i zabranie ze sobą drobnych monet (bilonu) na związane z tym płatności.
Obsługa może odmówić zabrania na pokład samolotu lub autobusu osób nietrzeźwych.
Pasażerowie zobowiązani są do przestrzegania wskazań kierowców i personelu pokładowego w zakresie dotyczącym bezpieczeństwa i organizacji przewozu lub przejazdu.

 

Travel Info

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:10943
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb