Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

Grecja 9 dni

Wergina - Ajgaj - Meteory - Delfy, Ateny - Peloponez - Termopile, Saloniki - Szeged

Cena:1995 zł

Program

Dzień 1

Wyjazd z Trójmiasta w godzinach rannych, przez Polskę, Słowację do Węgier. Przyjazd do Budapesztu na nocleg.

Dzień 2

Przejazd na trasie Budapeszt - Saloniki. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 WERGINA - AJGAJ - METEORY

Zwiedzanie Werginy, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zachowały się tu ruiny Ajgaj - najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Następnie przejazd do Kalambaki. Zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów - Meteorów. Gigantyczne, ostańce piaskowe wydają się niedostępne, tymczasem rozsiane na ich czubkach klasztory są dziełem ludzkich rąk, od setek lat mają tutaj swój dom mnisi. Wejście do dwóch klasztorów, zwiedzanie. Wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Przejazd do hotelu.

Dzień 4 DELFY

Przejazd do Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy trzy najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Okręg, czyli Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie - czyli antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, „święte" Źródło Kastalskie Muzeum Archeologiczne. Przejazd do hotelu.

Dzień 5 ATENY

Zwiedzanie Aten: muzeum i wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu - dominującej budowli w krajobrazie Aten, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, ruiny Agory Greckiej, ruiny Forum Romanum. Przejazd do hotelu.

Dzień 6 PELOPONEZ: EPIDAUROS - NAPFLION - MYKENY - KANAŁ KORYNCKI

Wycieczka Małą Pętlą Argolidzką na Peloponez. Zwiedzanie: Epidauros - starożytny teatr i muzeum, teatr zbudowany w IV wieku p.n.e o fenomenalnej akustyce - w którym do dziś odbywają się spektakle dramatów antycznych. Następnie Napflion - monumentalne weneckie fortyfikacje. Przejazd do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza. Zwiedzimy twierdzę mykeńską ze słynną Lwią Bramą, muzeum, ruiny starego miasta i grobowce szybowe. Kanał Koryncki łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim, 6 km przesmyk oddany do użytku w 1893 r. Przejazd do hotelu.

Dzień 7 TERMOPILE

Czas wolny na kąpiele i plażowanie. Zwiedzanie Termopil, miejsca bitwy między Grekami i Persami w 490 r. p.n.e. Teraz stoi tu pomnik Leonidasa i poległych 300 Spartan oraz tablica ze słynnymi słowami Simonidesa: „Przechodniu powiedz Sparcie, że tu spoczywamy wierni jej prawom". Przejazd do hotelu.

Dzień 8 SALONIKI - SZEGED

Czas wolny. Dla chętnych zwiedzanie Salonik, drugiego co do wielkości miasta Grecji, najważniejszego portu morskiego i prężnego ośrodka gospodarczego, naukowego i kulturalnego. Najsłynniejszym obiektem miasta jest stojąca na nabrzeżu Biała Wieża. Saloniki to także największe w Grecji skupienie kościołów bizantyjskich. Przejazd w kierunku Węgier, w okolice Szeged.

Dzień 9

Wyjazd do Polski, przyjazd do Trójmiasta.

 

Cena obejmuje

  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota/przewodnika
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • 8 noclegów w pok. 2 i 3 os. ze śniadaniem i obiadokolacją
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP

 

Cena nie obejmuje

  • opłat do odwiedzanych obiektów
  • napoi do posiłków
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:23071
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb