Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

Bratysława Wiedeń Praga 7 dni

Bratysława Wiedeń Praga 7 dni

Termin:20 - 26.09.2014
Cena:1899 zł

Program

Dzień 1 20.09.2014

Wyjazd z Trójmiasta w godzinach porannych, przejazd przez Polskę, planowane krótkie postoje oraz poczęstunek śniadaniowy. Przyjazd w okolice Wisły, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 21.09.2014

Śniadanie, wyjazd do Bratysławy. Przyjazd w godzinach przedpołudniowych, zwiedzanie:
Parlamentu z panoramą Bratysławy - przejście dookoła wzgórza, na zwiedzanie zamku oraz wzgórze zamkowego, które właśnie stanowi centrum, wokół którego powstało właściwe miasto, katedry św. Marcina, w którym to kościele przez blisko 300 lat odbywały się koronacje monarchów węgierskich, Bramę Michałowską, która została wzniesiona ok. XIV-XV w i razem z fosą oraz mostem zwodzonym broniła dostępu do miasta, Teatru Narodowego - jednego z najważniejszych instytucji kultury Słowacji oraz nadbrzeża Dunaju. Na zakończenie - przejazd do ruin dawnej twierdzy Devin nad Dunajem jeden ze starszych zamków Słowacji . W częściowo zrekonstruowanych ruinach zamku obecnie znajdują się ekspozycje Muzeum Miejskiego w Bratysławie. Obiadokolacja, przejazd do hotelu w okolicach Bratysławy, nocleg.

Dzień 3 22.09.2014

Śniadanie, wyjazd do Wiednia, zwiedzanie: Wzgórze Kahlenberg, z którego w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami, katedra św. Stefana - duma i jeden z symboli miasta Wiednia, znana z licznych przedstawień w dziejach malarstwa i grafiki, która wznosi się pośrodku Stephansplatz w sercu najstarszej części miasta., dziedzińce zamku Hoffburg połączone z renesansową Bramą Szwajcarską z największym placem wśród zabudowań Hofburga – In der Burg, ul. Graben, Pomnik Marii Teresy w otoczeniu barokowego ogrodu, który jest dziełem niemieckiego rzeźbiarza Kaspara von Zumbuscha, reprezentacyjny Ring, czyli bulwar w centrum i chwila relaksu w parku rozrywki na Praterze położonego między Dunajem a Kanałem Dunajskim. Przejazd do hotelu w okolicach Wiednia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 23.09.2014

Śniadanie, przejazd na dalsze zwiedzanie Wiednia: wspaniałe ogrody Schonbrunn w stylu francuskim, w którym znajduje się Palmiarnia i Belwederu składającego się z dwóch budynków rozdzielonych ogrodem w stylu francuskim ozdobionym szeregiem posągów sfinksów. Po południu wyjazd z Wiednia do Pragi, przyjazd około godziny 19.00 do hotelu w Pradze, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorny wyjazd na spektakl „Krizikove Fontanny", powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5 24.09.2014

Śniadanie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, zwiedzanie stolicy Czech m.in. Klasztor Strahowski, Loreta, Plac Hradczański, Zamek Królewski (część Gotycka), Bazylika Św. Jerzego, Katedra Św. Wita, spacer Złotą Uliczką, Ogród Wallensteina, Most Karola. Wieczorny rejs statkiem po Wełtawie w kierunku Wyszehradu z uroczystą obiadokolacją w oprawie muzycznej. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6 25.09.2014

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na dalsze zwiedzanie Pragi: Nowe Miasto – Plac Wacława, Plac Karola, Rynek Nowego Miasta, Teatr Narodowy. Ok 14.00 wyjazd w drogę powrotną do Wrocławia.
Przyjazd do Wrocławia w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, czas wolny, przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 7 26.09.2014

Śniadanie, przejazd do centrum Wrocławia na zwiedzanie miasta: zwiedzanie Ostrowa Tumskiego Katedra św. Jana Chrzciciela , Ratusz, Bazylika Św. Elżbiety, Opera, Promenada Staromiejska, Bastion Sakwowy, Synagoga pod Białym Bocianem, Uniwersytet, Panorama Racławicka oraz Muzeum Narodowe. Obiad w centrum miasta, wyjazd z Wrocławia około godziny 16.00. Przyjazd do Trójmiasta w godzinach wieczornych.

 

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • opiekę pilota/przewodnika
 • 6 śniadania i 6 obiadokolacje
 • 6 noclegów w pokojach dwu lub trzyosobowych
 • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
 • opłaty do odwiedzanych obiektów
 • rejs statkiem z uroczystą kolacją
 • ubezpieczenie NNW i KL

 

Cena nie obejmuje:

 • możliwych dopłat do pokoi jednoosobowych
 • napoi do posiłków
 • możliwość zorganizowania wieczorku towarzyskiego w restauracji w centrum Wrocławia.

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:17312
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb