Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

Grecja Śladami św. Pawła 10 dni

Kawali - Filippi - Olimp - Delfy - Ateny - Termopile - Kalambaki

Program:

Dzień 1

Msza Święta, wyjazd w godzinach porannych. Przejazd przez Słowację - postój na ciepły posiłek (we własnym zakresie ok 1 0 € ), Węgry, Serbia, nocleg.

Dzień 2

Dalsza podróż przez Bułgarię lub Macedonię do Grecji. Przyjazd do Kawali starożytnego NeapoIis, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach KawaIi, nocleg.

Dzień 3

Przejazd do Filippi, nieopodal Kawali, gdzie została założona pierwsza gmina chrześcijańska w Europie przez św. Paweł. Następnie przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie miasta: Białej Wieży, Rotundy św. Jerzego, Kościoła Mądrości Bożej. W godzinach wieczornych przyjazd na Riwierę Olimpijsą, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 4

Wycieczka na Olimp do miasteczka Litochoro położonego na stokach najwyższej góry greckiej. Przejście Wąwozem rzeki Enipeas w głąb Olimpu, z krótką wizytą w Palios Panteleimonas, będącą piękną tradycyjną wioską górską na zboczach Olimpu. Przejazd do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 5

Przejazd do Delf. Zwiedzanie: kompleks wykopalisk miasta, słynnej w starożytności wyroczni delfijskiej. Następnie przejazd do Osios Loukas, średniowiecznego klasztoru św. Łukasza położonego na odludnych zboczach masywu Helikon. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Aten, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 6

Przejazd do Aten. Zwiedzanie miasta: Akropol (Partenon, Erechtejon, Propyleje), Plaka, dziewiętnastowieczna dzielnica Aten, wielka i mała Metropolia, Plac Sindagma z budynkiem Parlamentu a przed nim zmiana Warty, Stadion 0limpijski, ogrody narodowe, starożytny stadion KaIimarmaro. W godzinach popołudniowych przyjazd powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7

Wykwaterowanie, przejazd w kierunku Riwiery 0limpijskiej krótki postój w Telmopilach przy pomniku wodza Leonidasa, znanego z bitwy 300 Spartan i 50.000 Persów. Możliwość kąpieli w wodach termalnych, znanych od starożytności ze wspaniałych właściwości, wieczorem przyjazd do hotelu, nocleg.

Dzień 8

Przejazd do Kalambaki, zwiedzanie Meteorów. Fantastyczne, bizantyjskie klasztory zbudowane przez mnichów na niedostępnych skałach. Wizyta w pracowni ikon z możliwością kupienia pamiątek, krótki postój na posiłek. W drodze powrotnej zwiedzanie Doliny Tembi, poświęconej Apollinowi, zwiedzanie sanktuarium św. Paraskewi, patronki dobrego wzroku oraz słynącego z uzdrowień źródełka w grocie, nocleg.

Dzień 9

Wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Setbii , nocleg.

Dzień 10

Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:23107
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb