Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

Bawaria – śIadami Ojca Świętego Benedykta XVl 8 dni

Praga - Pasawa - Marktl - Altötting - Tittmoning - Tlaunstein - Monachium - Fryzynga - Ratyzbona

Program:

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Pragi, zwiedzanie miasta: Zamek Hradczany, Mała Strana, Loretto, Kościół Dzieciątka Jezus, Stare i Nowe Miasto, Pałac Władysława Jagiellończyka. Nocleg.

Dzień 2

Przejazd do Pasawy. Zwiedzanie starówki oraz Sanktuarium Matki Boskiej w Pasawie. Dalszy przejazd do Marktl - miejscowości gdzie urodził się Benedykt XVl oraz do Altötting -najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii. Nocleg.

Dzień 3

Zwiedzanie sanktuarium i Panoramy Ukrzyżowania Chrystusa w Altötting. Przejazd obok domu w Tittmoning, gdzie mieszkał w dzieciństwie Benedykt XVl oraz do Tlaunstein, w którym mieszkał z rodzicami w dzieciństwie. Zwiedzanie kościoła św. Oswalda, gdzie celebrowana była msza prymicyjna Józefa Ratzingera. Przejazd do Monachium. Nocleg.

Dzień 4

Zwiedzanie Monachium, gdzie studiował Benedykt XVl , spacer po starym mieście: Marlen, platz i Ratusz, Katedra NMP, kościół św. Michała. Zwiedzanie obozu koncentracyjnego w Dachau. Przejazd do Fryzyngi na nocleg.

Dzień 5

Zwiedzanie Fryzyngi, miasta gdzie Benedykt XVI rozpoczął swoją posługę kapłańską oraz wykładał na miejscowym Uniwersytecie Teologicznym. Zwiedzanie starego miasta i katedry. Rejs statkiem po najpiękniejszej trasie Dunaju do najstarszego bawarskiego klasztoru Weltenburg. Przejazd do Ratyzbony. Nocleg.

Dzień 7

Zwiedzanie Ratyzbony. Miejska starówka wpisana na listę UNESC0: rynek, ratusz, katedra, malownicze uliczki i domy patrycjuszy, stare umocnienia obronne, kamienny most nad Dunalem z Xll w. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 8

Powrót w godzinach rannych.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:17292
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb