Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

KRAJE BAŁKAŃSKIE

CHORWACJA - CZARNOGÓRA
ALBANIA - BOŚNIA I HERCEGOWINA

Termin:31.08 - 13.09.2019
Cena:2590 zł

PROGRAM:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Sobota - 31.08.2019
Wyjazd z Rumi o godz. 5:30. Przejazd przez Polskę do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w okolicach Brna.
Dzień 2 - Niedziela - 01.09.2019
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Austrię i Słowenię do Chorwacji, w okolice Zadaru położonego na Chorwackiej Riwierze. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 - 02.09.2019
Śniadanie. Przejazd do Trogiru, zwiedzanie miasta, następnie przejazd do Splitu. Spacer po mieście. Przyjazd do Medjugorie – zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 - 03.09.2019
Śniadanie. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta ze słynnym Starym Mostem Tureckim. Powrót do Medjugorie – zwiedzanie Kościoła św. Jakuba i wejście na Górę Objawień – czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja, dla chętnych udział w wieczornej mszy świętej, nocleg.
Dzień 5 - 04.09.2019
Śniadanie, przejazd na zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, m.in.: jedne z najpiękniejszych wodospadów w Europie – wodospady Kravica na rzece Trebizat. Powrót do Medjugorie – czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6 - 05.09.2019
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Dubrownika – zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Przejazd do Czarnogóry, zwiedzanie z przewodnikiem Budvy. Budva jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast nad Adriatykiem. Stare miasto znajdujące się na cyplu otaczają mury obronne ze średniowieczną fortecą z wieżami i bramami, zbudowane pod koniec XV w. Starówka to prawdziwy labirynt wąskich uliczek z maleńkimi kawiarenkami. Przejazd do miejscowości Dobra Woda, na przepiękne wybrzeże z tzw. „Wielką Plażą". Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7 - 06.09.2019
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8 - 07.09.2019
Śniadanie. Wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Po południu przejazd do najdalej na południe położonego u ujścia rzeki Bojany w pobliżu granicy z Albanią – starożytnego miasta Ulcin. Jedno z najstarszych miast Czarnogóry założonego w V w. p.n.e. przez Ilirów – zwiedzanie z przewodnikiem. Czas wolny. Powrót do hotelu.
Dzień 9 - 08.09.2019
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Albani. Zwiedzanie Tirany i Kruji. 
Albania jest małym krajem na Bałkanach z długą historią. Spotykamy tutaj wpływy kultury europejskiej oraz azjatyckiej ponieważ długi czas Albania była pod panowaniem cesarstwa Otomańskiego. Dlatego można ją nazwać „orientem Europy". Długie lata dyktatury socjalisty Enwera Hodzy po II Wojnie Światowej zablokowały rozwój Państwa i sprawiły, że Albania stała się jednym z najbiedniejszych krajów w Europie. Tirana jest stolicą Albani od 1920 roku. Największy ślad w architekturze stolicy pozostawiły po sobie lata władzy socjalistycznej ze skłonnością do budowania monumentalnych budowli. Kruja jest dawna stolicą Albanii. Znajduje się tem odrestaurowany zamek Skenderbega, jak również orientalna uliczka handlowa oraz muzeum etnograficzne.
Program wycieczki:
Wyjazd o godz. 8:30, przejazd przez Szkodre gdzie odwiedzimy polską Misję Katolicką przy Archikatedrze św. Szczepana, następnie do stolicy Albanii – Tirany. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m. in.: aleja i rynek uniwersytecki, rynek centralny oraz meczet Athem-bey. Ok godz. 13:30 przejazd do Kruji – stolicy Albanii z XV w. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. zobaczymy: orientalny bazar, twierdza z XV w., muzeum etnograficzne. Czas wolny - powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
10 Dzień - 09.09.2019
Śniadanie. Wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Po południu przejazd do starożytnego miasta Stary Bar - główny kurort turystyczny Riwiery Barskiej a zarazem jeden z największych ośrodków turystycznych czarnogórskiego wybrzeża. Jest to miasto wielu kultur, narodowości i religii. W Starym Barze znajdują się zabytki, które prawdopodobnie pochodzą z X w. Zalicza się do nich Twierdzę, która należy do największych tego typu budowli na wybrzeżu Adriatyku, została zbudowana w czasach panowania Bizantium. Stary Bar jest znany jako centrum oliwiarstwa. Rosną tu drzewa, których wiek określa się na 2800 lat. Następnie udamy się do sadu oliwnego, w którym odbędzie się krótki wykład o oliwiarstwie i cechach oliwy oraz oliwek. Regionalna kolacja w gaju oliwnym przy dźwiękach regionalnej muzyki. Możliwość zakupu oliwy uznanej za jedna z najlepszych w Europie południowej.
Dzień 11 - 10.09.2019
Śniadanie. Wypoczynek nad pięknym Morzem Adriatyckim. Po południu przejazd do Kotoru - miasto założone przez starożytnych Greków. W ciągu dwóch tysięcy lat historia na każdym kroku zaznaczyła swoją obecność. Miasto otaczają prawie pięciokilometrowe mury obronne. W mieście znajduje się jedna z najstarszych katedr katolickich nad Adriatykiem – katedra św. Trypuna. Kotor jest wpisany na listę swiatowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, czas wolny. Powrót do hotelu.
Dzień 12 - 11.09.2019
Śniadanie – w dniu dzisiejszym z łezką w oku opuszczamy przepiękne wybrzeże Czarnogórskie. Przejazd do w okolice Zadaru - zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 13 - 12.09.2019
Śniadanie. Przejazd do Czech przez Słowenię i Austrię. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Brna.
Dzień 14 - 13.09.2019
Śniadanie. Przejazd do Polski z postojem w Częstochowie. Powrót do Luzina w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem **** ( odstęp między siedzeniami 81 cm )
 • zakwaterowanie - pok. 2-os lub 3-os.
 • wyżywienie - śniadania i obiadokolacje, poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
 • poczęstunek regionalny w gaju oliwnym
 • opiekę pilota – ATS Service
 • ubezpieczenie NNW, KL, BP
 • zestaw słuchawkowy Tour Guide
 • bilety wstępu, wjazdów do miast, usługi lokalnych przewodników, kosztów parkingów i napiwków ok. 25 €
 • Cena nie obejmuje:
 • napoi do obiadokolacji
 • wydatków własnych

Koszty ubezpieczenia od chorób przewlekłych - 50,00 zł
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji - 80,00 zł

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.
Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania poszczególnych obiektów.

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:17295
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb