Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

Chowacja Słowenia 10 dni

Chowacja Słowenia

Cena:1995 zł

Program

Dzień 1

Wyjazd z Trójmiasta w kierunku Rabki.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Węgier – przejazd przez Słowację do Budapesztu. Krótki pobyt w stolicy Węgier. Przejazd do Nagykanizsy.

Dzień 3

Wyjazd do Zagrzebia, spotkanie z przewodnikiem w centrum miasta – zwiedzanie Starego Miasta w formie spaceru, m.in. katedra św. Stefana, Kamienna brama, plac św. Marka, Sabor. Starówka Zagrzebia oferuje barokową atmosferę i niezapomniane widoki. Przejazd do Plitwic i zwiedzanie Parku Narodowego „Plitwickie jeziora", gdzie znajduje się 16 turkusowych jezior połączonych ze sobą wodospadami.
Park wpisany jest na listę światowego dziedzictwa naturalnego UNESCO. Następnie przejazd w okolice Sibenika.

Dzień 4

Przejazd do Parku Narodowego Krk – podziwianie przepięknych widoków rzeki Krka. Najciekawsze
miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 m. Następnie przejazd przez Rijekę do miejscowości Rabac położonej na półwyspie Istria.

Dzień 5

Całodzienny pobyt na plaży - dla chętnych,,atrakcje regionu".

Dzień 6

Przejazd do Poreca. Zwiedzanie bazyliki Eufrazjana i barokowego kościoła św. Marii, spacer jedną z najdłuższych ulic Decumanus. Przejazd do Rovinj, po drodze zatrzymamy się nad kanałem Limskim – przepiękną zatoką o kolorze szmaragdowo - zielonym. Zwiedzanie miasta ulubionego przez artystów często nazywanego chorwackim,,Saint Tropez". Katedra św. Eufemii, wieża zegarowa - Ratusz. Przyjazd do Puli – zwiedzanie amfiteatru, Łuku Triumfalnego Sergiusza, bramy Herkulesa i Ratusza. Powrót do Rabac.

Dzień 7

Przejazd w stronę zatoki Kvarnerskiej. Spacer po miejscowości Opatija - najstarsze centrum turystyczne na chorwackim wybrzeżu Adriatyku, mieście słynącym z koncertów i festiwali folklorystycznych. Przejazd do Rijeki – stolicy regionu Kvarner - największego portu Chorwacji - spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem. Następnie udamy się do Trsat - jedno z najsławniejszych sanktuariów Matki Boskiej w Chorwacji z pięknymi widokami na zatokę Kvarnerską, Rijekę i kanion rzeki Rjecina. Powrót do Rabac.

Dzień 8

Przejazd do miejscowości Postojna, zwiedzanie jaskini „Postojna Jama". Wydrążona w skałach przez 2 mln lat przez rzekę Pivkę licząca ponad 27 km korytarzy i grot. Jaskinia jest jedną z największych i najbardziej znanych jaskiń na świecie. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Czech na nocleg.

Dzień 9

Przejazd przez Czechy do Częstochowy, zwiedzanie Parku Miniatur. Dzień 10: Przejazd na Jasną Górę – pobyt w sanktuarium. Wczesnym popołudniem przejazd do Trójmiasta.

 

Cena obejmuje

  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota/przewodnika
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • 9 noclegów w pok. 2 i 3 os. ze śniadaniem i obiadokolacją
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP

 

Cena nie obejmuje

  • opłat do odwiedzanych obiektów
  • napoi do posiłków
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:17362
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb