Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

URZEKAJĄCA KORWALIA

SAMOLOTEM Z GDAŃSKA !!!

Termin:13 - 18.07.2019
Cena:3990 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Sobota - 13.07.2019 
GDAŃSK - LUTON - STONEHENGE – SAILSBURY - PLYMOUTH
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 05.00. Check in, odlot do Londynu liniami Wizz Air. O godz. 07.55 przylot na lotnisko Londyn – Luton. Przejazd do Stonehenge. Zobaczymy jedną z najsłynniejszych budowli megalistycznych z epoki neolitu i brązu, związanej z kultem Księżyca i Słońca. Przejazd do Salsbury – zobaczymy i zwiedzimy znaną katedrę z 1220 r. Czas wolny. Przejazd do Hotelu w okolicy Plymouth, gdzie spędzimy następne 4 noce.
Dzień 2 - Niedziela - 14.07.2019
St. MICHAEL's MOUNT - LAND's END – St. IVES
Po śniadaniu odwiedzimy jedną z najbardziej znanych części Kornwalii. Przejazd do St.Michael's Mount – zobaczymy położony na wyspie w zatoce Mount's Bay Klasztor Benedyktyński. Wyspa jest połączona drogą o długości ok. 360m, możliwą do pokonania tylko w czasie odpływu. Następnie pojedziemy do najdalej wysuniętej części wyspy – End's Land, gdzie fale kanału La Manche i Ocean Atlantyckiego spotykają się – tu zobaczymy tak zwany „Koniec Świata". Poza urokami natury znajdziemy tam miejsce ostatnie i pierwsze, takie jak: chata, poczta i sklep, ponieważ będziemy na końcu i początku. Następnie przejazd do St. Ives – dawnej wioski rybackiej ulubionej przez malarzy, artystów i ludzi sztuki. Zwiedzanie w formie spaceru – czas wolny na smakołyki regionu – powrót do Hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 
Dzień 3 - Poniedziałek - 15.07.2019
LANHDROCK HOUSE – TINTAGEL CASTLE – PADSTOW
Przed południem zwiedzimy wspaniały późno wiktoriański dworek „Lahnhydrock House" z końca XVw. –założony w zalesionym parku o powierzchni 1000 akrów. Spacer po ogrodach założonych w 1857r. – dostarczy państwu niesamowitych wrażeń – czas wolny. Przejazd do Padstow – kościelnego centrum Kornwalii, ciekawego miasteczka u ujścia rzeki Camel z niewielkim portem rybackim, towarowym i pasażerskim. Zwiedzanie z przewodnikiem wg programu – czas wolny na degustacje lokalnych produktów. Pod koniec dnia przejazd do „Tintagel Castle" – zamku króla Arthura zbudowanego na skale w otoczeniu turkusowych wód oceanu z widokiem zapierającym dech w piersiach.
Dzień 4 - Wtorek - 16.07.2019  
FOWEY – LOST GARDENS OF HELIGAN - WATERGATE BAY
W ostatnim dniu pobytu w Kornwalii zobaczymy „Cornrwall" z pocztówek i zdjęć. Przed południem odwiedzimy Fowey, urokliwe miasteczko położone nad kanałem La Manche - zwiedzanie z przewodnikiem w formie spaceru z czasem wolnym na degustacje lokalnych produktów które są tu oferowane dla turystów pod róznymi postaciami, ale najważniejsze są tutaj małże „Fowy River"- smacznego. Następnym punktem są zaginione ogrody „Lost Gardens of Heligan" – 200 akrów histori ogrodowej –tajemnicy i romansu, zaliczane obecnie do najlepszych ogrodów Kornwalii. Następnie odpoczynek na „Watergate Bay", dla wytrwałych i niestrudzonych spacer plażą o „złotym piasku" z pięknymi widokami na skaliste wybrzeże.
Dzień 5 - Środa - 17.07.2019
PLYMOUTH - EXETER - BOURNEMOUTH
Z łezką w oku, ale pełni wrażeń opuszczamy Kornwalię udając się w dalszą drogę w kierunku wschodnim. Odwiedzimy miasto Exeter położone nad rzeką Exe w południowo zachodniej części Anglii. Mury miejskie otaczające stare miasto pochodzą z czasów rzymskich. Zwiedzimy z przewodnikiem gotycką katedrę i stare miasto. Czas wolny na zakupy. Po południu przejazd w okolice Bournemouth do Hotelu na nocleg.
Dzień 6 - Czwartek - 18.07.2019
BOURNEMUTH – WINDSOR - LUTON
Po śniadaniu przejazd do Windsor. Odwiedzimy zamek o tej samej nazwie „Windsor Castle". Jest to obecnie najpiękniejszy zamieszkały zamek na świecie i letnia rezydencja królowej. Spacer z przewodnikiem po starym mieście Windsor – czas wolny. Ok. godz. 17.00 przejazd autokarem na lotnisko w Luton. Check in. o godz. 21.00 odlot liniami Wizz Air do Gdańska. Ok. godz. 23.00 zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

  • Przelot liniami lotniczymi Wizzair: Gdańsk – Londyn Luton – Gdańsk ("mały" bagaż podręczny do 10kg, 20cm x 30cm x 40cm)
  • Autokar turystyczny **** (odstępy miedzy siedzeniami min. 87cm)
  • Noclegi w hotelach *** w pok. 2 os.
  • Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • Ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

  • Kosztów realizacji programu, biletów wstępów: Prideaux Place Padstow, Exeter Cathedral, Windsor Castle, Stonehenge, Sailsbury, Lanhydrock House, Tintagel Castle, Lost Gardens of Heligan, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, pilot, parkingi) - ok 130€ - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • Napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: ok. 1000 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony):

• ok. 100 zł - "duży" bagaż podręczny do 10 kg (wymiary: 55cm x 40cm x 23cm)
• ok. 270 zł - bagaż rejestrowany do 20 kg (wymiary: 149cm x 119cm x 171cm)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

• 40 zł - ubezpieczenia Kosztów Leczenia z chorobami przewlekłymi
• ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 110 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (220 zł z chorobami przewlekłymi)
- 130 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (260 zł z chorobami przewlekłymi)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:17281
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb