Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

SZWAJCARIA

EKSKLUZYWNE POCIĄGI
WSPANIAŁE WIDOKI

Termin:17 - 22.08.2019
Cena:3950 zł

PROGRAM WYCIECZKI:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ

Dzień 1 - Sobota - 17.08.2019 (Gdańsk – Mediolan/Bergamo – Sondrio)
Zbiórka uczestników o godz. 10:30 na lotnisku w Gdańsku (meetingpoint), odprawa biletowo-bagażowa. Wylot samolotu linii Ryanair do Bergamo o godz. 12:40. Przejazd malowniczą drogą wzdłuż jeziora Como do Sondrio. Zakwaterowanie w Hotelu Schenatti, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2 - Niedziela - 18.08.2019 (Tirano – Bernina Express – Davos – Tiefencastel)
Śniadanie, przejazd do Tirano. Na północnym krańcu Lombardii, tuż przy granicy Włoch ze Szwajcarią, w prowincji Sondrio w dolinie rzeki Adda, leży niewielkie, zaledwie nieco ponad 9-tysięczne miasto Tirano. Stare miasto w Tirano otaczają średniowieczne mury z XIV i XV w z trzema bramami (Porta): Pischiavina, Bormina i Milanese. Zachowały się też ruiny zamku Św. Marii, a także kilka starych zabytkowych dużych domów nazywanych pałacami (Palazzo): Salis, Pretorio, Marinoni. Zobaczymy również kościół p.w. św. Marcina. Na górującym nad miastem zboczu dostrzeżemy ruiny najstarszej tutejszej budowli, zamku Dosso, a wśród winnic, także na zboczach góry, znajduje się zabytkowy kościółek Świętej Perpetuy. Najciekawszą i najbardziej godną odwiedzenia tutejszą budowlą jest Basilica Madonna di Tirano - bazylika p.w. Wniebowzięcia NMP, wzniesiona w 1505 roku w odległości prawie kilometra poza ówczesnymi murami miejskimi, czas wolny. O godz. 15:13 rozpoczniemy niezapomniany przejazd pociągiem „Bernina Express" do Davos w Szwajcarii. Opuścimy miejsce gdzie rosną palmy i oleandry a dojedziemy gdzie widoki z okien pociągu zmienią się na zaśnieżone szczyty górskie. Przejazd wąskimi wąwozami, skręcającymi mostami i tunelami - jedna z najładniejszych tras kolejowych na świecie. Przyjazd do Davos o godz. 18:47 – Transfer autokarem do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 - Poniedziałek - 19.08.2019 (Davos)
Śniadanie, następnie przejazd do Davos najwyżej położonego miasta w Europie na wysokości 1560 m. n.p.m. a zarazem najstarszego i najsłynniejszego uzdrowiska klimatycznego w tym kraju. Zwiedzanie miasta wg programu z przewodnikiem. Wjazd kolejką linową na Jakobshorn skąd zobaczymy przepiękną panoramę miasta. W czasie wolnym nie zapomnijmy o sztandarowej potrawie „Roesti"(zapiekane ziemniaki z sosem serowym w różnych wariantach). Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4 - Wtorek - 20.08.2019 (Lucerna – Fluelen – Lugano)
Śniadanie, przejazd do Lucerny – krótki rekonesans w formie spaceru. O godz. 11.42 widokowy rejs parowcem szwajcarskiej floty przez jezioro „ Czterech Kantonów", trwający ponad 2 godziny do Fluelen. Przepiękne widoki otaczające brzegi jeziora dostarczą państwu niesamowitych wrażeń. Tylko piętnaście minut na przesiadkę w Fluelen i następnie dalsza część podróży drugą pod względem atrakcyjności trasą kolejową „Gotthard Express" - tym razem w pierwszej klasie do miejscowości Lugano, położonej w południowej części Szwajcarii. Przejazd przez Alpy zbudowanym w 1882r. tunelem św. Gotarda o długości 57 km., jest to obecnie najdłuższy tunel kolejowy na świecie. Przyjazd do Lugano o godz.16:38 – transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5 - Środa - 21.08.2019 (Locarno – Lugano – Bergamo)
Po śniadaniu przejazd do Locarno położonego nad północnym brzegiem jeziora „Lago Maggiore". W ciągu roku mamy tu ponad 2300 godzin ze słońcem, co sprawia, że jest to miasto z najcieplejszym klimatem w Szwajcarii. Sercem miasta jest plac „Piazza Grande" do którego prowadzą wąskie uliczki starego miasta. Zwiedzanie w formie spaceru. Odwiedzimy kościół pielgrzymkowy „Madonna del Sasso", skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto, jezioro i Alpy. Przejazd do Lugano - najpiękniejszego miasta we włoskojęzycznym kantonie Ticino, graniczącym z Włochami w południowo-wschodniej Szwajcarii, zwanym również szwajcarskim „miastem palm" u podnóża góry „Monte Bre". W centrum tego przepięknego miasta znajdziemy place z arkadami w stylu śródziemnomorskim oraz liczne parki z subtropikalną roślinnością, takie jak, np.: położony nad brzegiem jeziora „Parco Civico". Warto również zobaczyć ogrody „Belvedere Gardens", gdzie rosną m. in.: okazałe kamelie i magnolie. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Bergamo, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6 - Czwartek - 22.08.2019 (Bergamo – Gdańsk)
Po śniadaniu o godz. 7:30 transfer autokarem na lotnisko w Bergamo. Wylot do Gdańska liniami Ryanair o godz. 10:15, przylot do Trójmiasta o godz. 12:20. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

  • przelot samolotem linii lotniczych Ryanair (Gdańsk - Bergamo - Gdańsk), bagaż podręczny (do 10 kg, wymiary: 40cm x 25 cm x 20 cm)
  • przejazdy komfortowym autokarem ****(odstęp między siedzeniami min 87cm)
  • 5 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach ***/****
  • wyżywienie (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja)
  • rejs parowcem z Lucerny do Fluelen
  • opiekę pilota – ATS Service
  • ubezpieczenie NNW, KL (bez chorób przewlekłych), BP

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu (bilety na pociągi „Bernina Express" oraz „Gotthard Express", wjazd koleją linową, bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, system Tour Guide, parkingi) - 260 euro - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 450 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony):
ok. 80 zł - "duży" bagaż podręczny do 10 kg (wymiary: 55cm x 40cm x 20cm)
ok. 220 zł - bagaż rejestrowany do 20 kg (wymiary: 119cm x 119cm x 81cm)

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 40 zł
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez
ubezpieczyciela):
- 100 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (200 zł obejmujące choroby przewlekłe)
- 110 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (220 zł obejmujące choroby przewlekłe)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:17360
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb