Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

Chorwacja 12 dni

Budapeszt – Plitvickie Jeziora – Split, Budva – Medżugorie – Kotor, Mostar – Dubrovnik

Cena:2245 zł

Program:

Dzień 1

O godz. 03:00 wyjazd z miejsca zbiórki autokarem kl. Lux w kierunku Chorwacji; około godz. 18-tej przyjazd do Budapesztu; chwila przerwy na Górze Gellerta (panorama Budapesztu); ok. 22-ej przyjazd do Nagykanizsa; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 2

Śniadanie; o 07:00 wyjazd z hotelu; około 12-tej przyjazd do Plitvic; zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickich Jezior (17 kaskadowo położonych jezior połączonych 93 wodospadami, otoczonych malowniczymi skałami i zawsze bujną roślinnością, podczas zwiedzania rejs statkiem po jeziorze - cena wstępu ok. 12 euro); wyjazd w kierunku wybrzeża; ok. godz. 18-tej przyjazd do Duce; zakwaterowanie w apartamentach odległych o 50 - 100m od piaszczystej plaży; odpoczynek po podróży; dla chętnych pierwsza kąpiel w Adriatyku; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 3

Śniadanie; rekreacja na plażach w Duce; po południu spacer do Omisu - miasta piratów (zwiedzanie Starówki i zamku piratów - ok. 1,7 euro); dla chętnych wczesnym wieczorem rejs łodziami kanionem rzeki Cetinji do Raldmanovych Mlenic (cena rejsu - ok. 10 euro) lub rafting przełomem rzeki (ok. 25 euro); powrót; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 4

Śniadanie; czas wolny na plażach Duce; o godz. 15:00 wycieczka autokarowa do. Trogiru (zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO) i Splitu, gdzie zwiedzamy Stare Miasto z Pałacem Dioklecjana (jednym z najważniejszych zabytków antycznego Rzymu); powrót do Duce; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 5

O 07:00 śniadanie; wykwaterowanie; wyjazd do Medżugorie w Bośni i Hercegowinie; poznanie historii objawień; wejście na Górę Objawień; udział w nabożeństwie; zakwaterowanie w Polskim Pensjonacie "Salve Regina" w katolickiej części pobliskiego Mostaru, 400 metrów od Starego mostu Tureckiego; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 6

Śniadanie; przejazd do Medjugorie; udział w porannym nabożeństwie; pielgrzymka na górę Kriźovac; czas na spowiedź świętą oraz zakup i poświęcenie pamiątek; przejazd do Pocitelj (2 euro) - uroczego, doskonale zachowanego miasteczka łączącego świat muzułmański z obszarem nieodległej Dalmacji należącej w pełni do świata łacińskiego; powrót do Mostaru - orientalnego miasta z trzynastoma meczetami; spacer po Starówce i słynnym Starym Moście Tureckim; dla chętnych wizyta w jednym z meczetów (1,5 euro) lub domu tureckim (1,5 euro); dla chętnych wieczór w "Grocie Alibaby"; powrót do pensjonatu; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 7

Śniadanie; przejazd do wodospadów Kravica (1 euro) zwanych Niagarą Hercegowiny; przejazd do Tichaliny; udział w mszy św., w kościele Ojca Jozo, gdzie znajduje się figura Maryi najbardziej przypominająca tę, która ukazała się 28 lat temu w Medjugorie; wizyta w miejscowości Blagaj, u źródeł rzeki Buny; zwiedzanie domu Derwiszów (1,5 euro); obiad w restauracji nad rzeką; powrót do Mostaru (możliwość złożenia wieczornej wizyty w Medjugorie); czas wolny na Starówce; nocleg.

Dzień 8

Śniadanie; o godz. 07:30 wyjazd; przejazd w kierunku Dubrownika zwanego "Perłą Adriatyku", miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO; "...miasta z kamienia, na kamieniu budowanego na wieczność, miasta na miarę człowieka, który ponad wszystko ukochał swobodę..."; zwiedzanie Starego Miasta i fortyfikacji - spacer po murach obronnych - (ok. 5 euro); wyjazd z Dubrovnika w kierunku Czarnogóry; w Kamenari przeprawa promem przez Bokę Kotorską, przyjazd do Budvy - jednego z najpiękniejszych miast adriatyckiego wybrzeża z uroczą Starówką, warowną twierdzą i urzekającą mariną; spacer po Starym Mieście; w godzinach wieczornych przyjazd do Ulcinj, najdalej na południe wysuniętego miasta w Czarnogórze; zakwaterowanie w hotelu "Velika Plaza" oddalonym o 250 m od szerokiej, piaszczystej plaży; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 9

Śniadanie; czas wolny na plaży; w godzinach popołudniowych wizyta w największym w Europie gaju oliwnym oraz spacer po Starówce Ulcinj z twierdzą i dawnym targiem niewolników (1 euro); powrót do hotelu obiadokolacja; nocleg.

Dzień 10

O godz. 07:30, po śniadaniu wycieczka autokarowa po najciekawszych miejscach Czarnogóry (Stari Bar - piękna, bardzo dobrze zachowana osada warowna, opuszczona przez mieszkańców w połowie XIX wieku (1,5 euro), chwila przerwy na fotkę pod najstarszym (podobno) drzewem oliwnym w Europie (0,5 euro); Sveti Stefan - pobudowana na wysepce wioska rybacka z połowy XV wieku, dziś najbardziej ekskluzywny hotel na Adriatyku, goszczący w wakacje wiele sław kina światowego m.in. z Hollywood; stara stolica Czarnogóry - Cetinje (1 euro) i dalej, przejazd jedną z najpiękniejszych i najwyższych dróg w Europie do Kotoru, zwiedzanie miasteczka zwanego Dubrovnikiem Czarnogóry; miasteczka z piękną starówką objętą patronatem UNESCO, następnie przejazd wzdłuż brzegu Boki Kotorskiej (jedynego poza Norwegią fiordu w Europie); powrót do Ulcinj; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 11

Śniadanie; o 07:00 wyjazd w drogę powrotną; ok. 22-tej przyjazd do Nagykanizsa; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 12

Śniadanie; o 07:00 wyjazd w dalszą drogę; przejazd przez Węgry i Słowację; około północy przyjazd do domu.

 

Cena obejmuje:

  • przejazdy komfortowym autokarem
  • 3 noclegi w apartamentach w Duce, 3 noclegi w hotelu w Ulcinj, 3 noclegi w Mostarze, 2 noclegi tranzytowe w Nagykanizsa
  • 11 śniadań, 11 obiadokolacji
  • opłaty drogowe, miejscowe, parkingowe
  • opieka pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie zagraniczne KL i NNW
Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:17395
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb