Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

Szwecja - 7 dni

OLANDIA–GOTLANDIA-UPPSALA-SZTOKHOLM 01.07 – 07.07.21

Termin:01 - 07.07.2021
Cena:4149 zł

OLANDIA – GOTLANDIA - UPPSALA - SZTOKHOLM

ø (Ö) - tak Skandynawowie nazywają swoje niezliczone małe i duże wyspy. Jeśli obliczenia są prawidłowe, Szwecja ma ponad 221 000 wysp, a Dania około 10 000 wysp. Oferują dziewiczą przyrodę, imponujące krajobrazy, długie piaszczyste plaże i idylliczne miasteczka. Trzy perły Morza Bałtyckiego zapraszają do odpoczynku: Bornholm, Olandia i Gotlandia. Na słonecznej wyspie Bornholm imponujące są średniowieczne okrągłe kościoły i niezliczona ilość wędzarni śledzi. Wiatraki to symbole wyspy Olandii. Szwedzka rodzina królewska mieszka tu nawet latem. Gotlandia, znana jako centrum handlowe Wikingów, ma bogatą historię ze średniowiecznym miastem Visby. Długie na 800 km i często samotne piaszczyste plaże zapewniają pełny relaks.

Program wycieczki

Dzień 1 - Czwartek - 01.07.21 Gdańsk - Gdynia

Wyjazd autokaru:

18:30 - Gdańsk, przystanek KFC przy dworcu Gł.
18:55 - Sopot
19:15 - Gdynia, Dworzec Główny PKP, przy starej poczcie

Przejazd autokarem na bazę promową Stena Line w Gdyni. O godz. 19.30 zbiórka wszystkich uczestników wycieczki - zakwaterowanie na promie. Nocleg w kabinach dwuosobowych. Nocny rejs do Karlskrony.

Dzień 2 Piątek 02.07. 21. Karlskrona - Kalmar - wyspa Olandia

Po śniadaniu przybycie promu o godz. 9.00 do Karlskrony. Przejazd do Kalmaru, z którym zapoznamy się podczas krótkiej wycieczki po Starym Mieście. Zobaczymy także symbol miasta, potężny średniowieczny zamek. Następnie przejedziemy przez dawny najdłuższy most samochodowy w Europie na fantastyczną wyspę Olandia. Przeżyjemy niezrównany blask roślin i kwiatów na tej wyspie podczas naszego pobytu. Bedzie również okazja odwiedzić ogrody pałacowe Pałacu Solliden, letniej rezydencji rodziny królewskiej. Po spacerze w Borgholm wrócimy do Kalmaru, zakwaterowanie w Hotelu Scandic West ***.

Dzień 3 Sobota 03.07.21. Kalmar - Oskarshamn - Gotlandia

Przejazd na północ do Oskarshamn. Krótkie zwiedzanie miasteczka – przejazd na bazę promową skąd wyruszymy około 11.50 promem do Przełęczy Gotlandzkiej. Visby - stolica wyspy i jedyne miasto Gotlandii to prawdziwy skarb Bałtyku. Miasto rozkwitło dzięki Hanzie i stało się jednym z najważniejszych ośrodków średniowiecznej Europy. Po przybyciu do Visby około 15:15, krótki przejazd do hotelu. Po zakwaterowaniu się w swoim pokoju odbędziemy spacer po mieście, zwanego „miastem róż i ruin". Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa w 1995 roku. Zobaczymy mury obronne, średniowieczne domy i alejki oraz katedrę, która dominuje w mieście. Zakwaterowanie w Hotelu Best Western Solhelm*** na dwie noce na Gotlandii.

Dzień 4 Niedziela 04.07.21 Wyspa Gotlandia

Dzisiaj będziemy przez cały dzień zwiedzać Gotlandię. Wkraczając do Visby przenosimy się do średniowiecza przez brukowane uliczki, starożytne budowle i zniszczone twierdze, wszystkie schowane za wapienną ścianą, która kiedyś chroniła miasto przed grasującymi armiami. Północ wyspy charakteryzuje się skalistymi wapiennymi wzgórzami i rozległymi kamienistymi plażami, ale także malowniczymi miejscami. Wschód oferuje zachęcające piaszczyste plaże, przyrodę przypominającą sawannę i wrzosowiska, a na południu wyspy można spodziewać się bujnej roślinności i wspaniałych krajobrazów łąkowych.

Dzień 5 Poniedziałek 05.07.21 Gotlandia - Nynäshamn - Uppsala

Po śniadaniu wyruszymy promem z Visby do Nynäshamn. Po rejsie udamy się do Uppsali – dawnej stolicy i najstarszego miasta uniwersyteckiego Szwecji. Uppsala o korzeniach sięgających III wieku naszej ery to dzisiaj studenckie zagłębie, gdzie prawie wszyscy mówią po angielsku. Nawet bezpańskie psy i koty. Dawniej centrum religijne Szwecji dziś najważniejszy ośrodek intelektualny i kulturalny kraju, przyciąga turystów bogatą historią i takim samym życiem nocnym. Zobaczymy katedrę - największą sakralną budowlę całej Skandynawii i XVI-wieczny zamek wybudowany w czasach, gdy Szwecja była jedną z europejskich potęg. Po czasie wolnym przejazd do Sztokholmu. Nocleg w hotelu Scandic Infra City ***+.

Dzień 6 Wtorek 06.07.21 Sztokholm – Nynäshamn - Gdańsk

Dzień w Sztokholmie. Wycieczka po mieście, podczas której poznamy najważniejsze zabytki stolicy Szwecji. Zwiedzimy słynne Muzeum Vasy z jedynym na świecie pozostałym statkiem z XVII w. Dzięki zachowaniu ponad 95% oryginalnych części i zdobieniu setek rzeźbionych rzeźb, Vasa jest wyjątkowym skarbem sztuki i główną atrakcją turystyczną Sztokholmu. Następnie odwiedzimy Pałac Drottningholm (światowe dziedzictwo UNESCO). Jest to najlepiej zachowany pałac królewski w Szwecji z XVII w. Od 1981 r. Pałac jest stałą siedzibą rodziny królewskiej. Większość zamku jest otwarta dla zwiedzających. Czas wolny na Drottninggatan, „Ulica Królowej" – jeden z najpopularniejszych deptaków miasta. Następnie przejazd do Nynäshamn. Zakwaterowanie na promie, obiadokolacja, nocny rejs do Gdańska.

Dzień 7 Środa 07.07.21. Gdańsk - Gdynia

Śniadanie na promie. Ok. godziny 12.00 zakończymy rejs w bazie promowej w Gdańsku. Zakończenie wycieczki. Powrót autokarem przez Gdańsk do Gdyni.

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem**** (odstęp między siedzeniami min. 83cm)
 • 4 noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • 2 noclegi na promie w kabinach dwuosobowych
 • wyżywienie (6 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
 • opłaty portowe, drogowe i mostowe
 • pilotaż wycieczki – ATS Service
 • ubezpieczenie NNW, BP, KL
 • składkę na TFG i TFP – 20 zł/os.

Cena nie obejmuje:

 • kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 000 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
 • wydatków własnych
 • napoi do obiadów
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 1150.00 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 110 zł dla osób w pokoju dwuosobowym, 220 zł obejmujące choroby przewlekłe, 70zł Covid 19
- 140 zł dla osób w pokoju jednoosobowym, 280 zł obejmujące choroby przewlekłe, 80zł Covid 19

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Uwaga: Ogólne informacje o Szwecji znajdą Państwo w linku – „Przewodniki" – zachęcamy do zapoznania się.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności organizacji programu!

INFO DLA GRUP !!!
Dla grup z innych regionów kraju zapewniamy odbiór i powrót naszym autokarem z ewentualnym noclegiem w Trójmieście. Terminy i cena na zapytanie. Zapraszamy.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:23031
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb