Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

NORWEGIA - LOFOTY – NORDKAPP 6 dni

NORWEGIA - LOFOTY – NORDKAPP 13-18.07.2021

Termin:13 - 18.07.2021
Cena:5499 zł

Co powiedzą Państwo na wycieczkę na koniec Europy? Przeżyjemy wyjątkową panoramę pod północnym słońcem na Przylądku Północnym. W Europie nie można podróżować dalej na północ. Tylko lodowate wody Morza Barentsa oddzielają nas od arktycznych regionów bieguna północnego. Pierwszy gość przybył na Przylądek Północny w 1664 roku - i od tamtej pory jego śladem podąża ciągły strumień turystów. Podróżujemy przez rozległe krajobrazy Skandynawii - nieubłaganie na północ - aż zobaczymy płaskowyż wznoszący się 307 m nad Oceanem Arktycznym. 71 ° 10 'i 21' '- to Nordkapp.
Lofoty to bardzo szczególne miejsce, wyjątkowy świat wysp w północno-zachodniej Norwegii. Pomimo położenia na północ od koła podbiegunowego morze jest tutaj wolne od lodu przez cały rok. Na długości ok. 180 km rozłożonych jest 80 małych i dużych wysp. Motywami tysięcy pocztówek są: zielone łąki, strzeliste góry, krystalicznie czysta woda, białe, piaszczyste plaże, wioski rybackie z czerwonymi lśniącymi domami... Nie ma słów, aby opisać piękno wysp.

BODØ – LOFOTY – SVOLVÆR – SORKJØSEN – NORDKAPP – HONNINGSVÅG – ALTA - TROMSØ

Program wycieczki:

Dzień 1 – 13.07.21 Wtorek – Gdańsk – Bodø

Zbiórka uczestników o godz. 15:30 na lotnisku w Gdańsku (meetingpoint). Check in, wylot samolotu linii Wizzair o godz. 17:40 do Bodo. Przekroczenie granicy koła polarnego w powietrzu. Przylot na lotnisko w Bodø ok. godz. 20:30 – Bodø to drugie co do wielkości miasto w północnej Norwegii i stolica okręgu Nordland. Krajobraz Bodø jest wyjątkowy: z morza wyrastają postrzępione góry, często pokryte śniegiem aż do lata. Transfer do hotelu Tohn Nordlys*** – zakwaterowanie – wieczorny spacer po centrum z przewodnikiem.

Dzień 2 – 14.07.21 Środa - Bodø – Lofoty - Moskenes – Svolvær

Przejazd do Portu w Bodø, godz.. 7.00 wyruszymy w ok. 3.5 godzinny rejs promem do Moskenes. Lofoty: malownicze wioski z lśniącymi na czerwono domami rybaków, które otoczone są turkusowym morzem i spiczastymi pasmami górskimi. Reine, jedna z najpiękniejszych wiosek, położona jest na kilku wyspach, pośród przytłaczającego krajobrazu z surowymi górami. Na Lofotach jest też kilka ciekawych muzeów, np. Muzeum sztokfisza w starej wiosce rybackiej A, która znajduje się na samym południu wysp. Tutaj dowiemy się ciekawych faktów o wielkim znaczeniu połowów na Lofotach dla regionu. Pozostała część trasy to Narodowe Trasy Krajobrazowe: oprócz wspaniałej przyrody oferują one również wspaniałe punkty widokowe, budynki usługowe oraz parkingi i miejsca do odpoczynku - wiele z nich artystycznie zaprojektowanych. Trasę przez Lofoty charakteryzują strome góry, otwarte morze, białe plaże i malownicze wioski rybackie. Gospodarczym i kulturalnym centrum archipelagu jest Svolvær. Miejsce to jest znane z Centrum Artystów Północno-Norweskich i galerii lodowej „Magic Ice", gdzie można delektować się drinkiem w otoczeniu artystycznych rzeźb lodowych. Nocleg w hotelu Thon Lofoten***

Dzień 3 – 15.07.21 Czwartek - Lofoty – Sorkjøsen

W dniu dzisiejszym ze smutkiem opuścimy Lofoty przez most Raftsund i przecinając zielony archipelag Vesterålen który onieśmieli nas pięknymi plażami i pokrytymi na zielono wzgórzami. Ta część Norwegi nazywana jest Karaibami północy. Po drodze czekają na nas przepiękne widoki, które będziemy mogli podziwiać jadąc wzdłuż nierównego zachodniego wybrzeża Norwegii do Sørkjosen na kolejny nocleg w Hotelu Reisafjord***.

Dzień 4 – 16.07.21 Piątek - Sorkjøsen - Nordkapp

Nasza ekscytująca podróż trwa dalej na dalekiej północy Norwegii, przez stale zmieniające się krajobrazy, do mistycznej skały Przylądka Północnego. Na końcu Europy kontynentalnej znajduje się Nordkapp. Ze stromego płaskowyżu skalnego rozciąga się fantastyczny widok na rozległy Ocean Arktyczny, a zwłaszcza w nocnym słońcu który pozostawia niezapomniane przeżycie, czujemy się jak na końcu świata. 300 - metrowy stromy płaskowyż zawsze fascynował gości z całego świata. North Cape Hall, duże centrum informacyjne i usługowe, zostało częściowo zbudowane pod ziemią w skale. Oferuje między innymi platformę widokową za szybą, wystawę dotyczącą historii turystycznej Przylądka Północnego, restaurację z fantastycznym widokiem, kawiarnię, bar i sklep z pamiątkami. Na poczcie można kupić znaczki i certyfikat North Cape i otrzymać specjalny stempel pocztowy. Spektakularny 15-minutowy film na panoramicznym ekranie zabierze Nas w podróż przez cztery pory roku. I raczej nigdy nie zapomnimy naszego zdjęcia słynnego globu na płaskowyżu. Nocleg w hotelu Scandic*** w Honningsvåg albo Scandic*** Nordkapp.

Dzień 5 – 17.07.21 Sobota Honningsvåg - Sorkjøsen

Przez Nordkapptunel wracając na ląd i wzdłuż Porsangerfjordu - najdłuższego fiordu północnej Norwegii, jadąc dalej na południe dotrzemy do miejscowości Alta, w prowincji Finnmark, położonej nad brzegiem Altafjord, u ujścia rzeki Altaelva. Odwiedzimy muzeum, gdzie można podziwiać słynne prehistoryczne rzeźby naskalne należące do światowego dziedzictwa kulturowego i „Katedrę Zorzy Polarnej" ze spektakularną wieżą. Czas wolny. Dalej zobaczymy nierówny krajobraz fiordów, charakteryzujący się wyspami i fiordami, nierównymi górami i rwącymi rzekami. Po drodze wspaniałe widoki, np. z Kvaenangenfjell na wybrzeże. Następnie dotrzemy do miasta Sorkjøsen na południowym krańcu Reisafjordu. Nocleg w Hotelu Reisafjord***.

Dzień 6 – 18.07.21 Niedziela Sorkjøsen – Tromsø

Z Sorkjosen do Tromsø pojedziemy drogą widokową z dwoma przeprawami promowymi Olderdalen - Lyngseidet i Svensby - Breivikeidet . Wczesnym popołudniem przyjazd do Tromsø – stolicy regionu i największego miasta północnej Norwegii położonego na wyspie Tromsoya. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy spaceru po deptaku Storgata przy którym znajduje się najwięcej zabytkowych drewnianych domów, następnie zobaczymy: stary port z widokiem na na arktyczną katedrę, górę Storsteinen 421 m z przepięknym widokiem na miasto i okolicę, protestancką katedrę w stylu neogotyckim z 1861 roku, skansen – najcenniejszy obiekt historyczny z najstarszym budynkiem w Tromsø. Dla chętnych możliwość odwiedzenia dwóch obiektów muzealnych: Polaria i Muzeum Arktyczne. Czas wolny. O godz. 18.30 transfer na lotnisko w Tromsø (meetingpoint). Check in, wylot samolotu linii Wizzair o godz. 21:15 do Gdańska. Po wylądowaniu zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

  • przelot samolotem linii lotniczych Wizzair (Gdańsk – Bodø - Tromsø - Gdańsk), bagaż podręczny (do 10 kg, wymiary: 40cm x 25 cm x 20 cm) – cena biletu z dn. 04.02.21
  • przejazdy komfortowym autokarem ****(odstęp między siedzeniami min 87cm)
  • 5 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach ***
  • wyżywienie (5 x śniadanie, 4 x obiadokolacja)
  • opiekę pilota ATS Service
  • ubezpieczenie NNW, KL, BP (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)
  • składka na fundusze: TFG i TFP – 20 zł
  • wstępy: Przylądek Płn. i Nordkapphallen, opłaty wjazdowe Nordkapp, muzeum Alta, Arktyczny Ogród Botaniczny w Tromso

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu (bilety wstępu: Muzeum wiosek Rybackich, Muzeum Produkcji Stokfiszy - Lofoty, Katedra Arktyczna, wjazd na punkt widokowy Tromso – Fjellheisen, rejsów, usługi przewodnickie, system tour guide) – 175€, płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu.
  • napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1225 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony): jeśli chcemy wziąć więcej bagażu należy dopłacić 463 zł – razem w obie strony / waga: do 20 kg

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 150 zł dla osób w pokoju dwuosobowym, 300 zł obejmujące choroby przewlekłe, 90 zł Covid 19
- 180 zł dla osób w pokoju jednoosobowym, 360 zł obejmujące choroby przewlekłe, 110zł Covid 19

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności organizacji programu!

INFO DLA GRUP !!!
Dla grup z innych regionów kraju zapewniamy odbiór i powrót naszym autokarem z ewentualnym noclegiem w Trójmieście lub bezpośrednim połączeniem samolotowym z innych Portów lotniczych położonych na terenie kraju. Terminy i cena na zapytanie. Zapraszamy.

 

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:28497
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb