Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

NORMANDIA - BRETANIA - 9 DNI

WYSPA JERSEY
SAMOLOT + AUTOKAR

Termin:19 - 27.09.2018
Cena:3495 zł

Program:

Dzień 1 - Środa - 19.09.2018
Gdańsk – Paryż-Beauvis – Rouen

Zbiorka na lotnisku Lecha Wałęsy w Gdańsku o godz. 16:20 „Check in". Przelot samolotem linii Wizzair o godz. 18:20 do Francji – Lotnisko Paryż-Beauvais. Przejazd z lotniska w kierunku Normandii do Rouen, miasta położonego nad piękną Sekwaną, miasta Joanny d' Arc i Moneta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2 - Czwartek - 20.09.2018
Rouen – Honfleur – Luc sur Mer

Po śniadaniu zwiedzimy: Stare miasto w Rouen które jest zaliczane do jednego z najpiękniejszych we Francji. Zobaczymy tu gotycką Katedrę Notre Dame i ulicę „Dużego Zegara". W mieście znajduje się ponad 1000 domków z „szachulca", z których oryginały w większości pochodzą z XV wieku. Przejazd do Deauville, miasteczka o germańskiej zabudowie z luksusowymi sklepami i przepiękną promenadą . Przejazd do malowniczej wioski rybackiej Honfleur, do której w XIX wieku zjeżdżali się malarze impresjonizmu. Degustacja Calvados i Cydru nie zakończy naszego pobytu w tej okolicy. W położonej w pobliżu Honfleur farmie spróbujemy również trzech najbardziej znanych w Normandii i na świecie gatunków sera, między innymi spróbujemy sera Camembert. Po degustacji z nowymi wrażeniami przejazd na trzy noclegi do Luc-sur-Mer , miejscowości wypoczynkowej położonej na wybrzeżu Normandii
Dzień 3 - Piątek - 21.09.2018
Caen i historyczne plaże Normandii.

Po śniadaniu udamy się do Caen gdzie zobaczymy kościół romański St. Etienne z XI założony przez Wilhelma Zdobywcę i Memorial de Caen - niezwykłe muzeum propagowania pokoju, które to muzeum odwiedziło już ponad 7 milionów ludzi. Przejazd na plaże Normandii, gdzie w IX wieku wylądowali Wikingowie, a 6 czerwca 1944 r odbył się największy desant aliancki w historii wojen. Te plaże to: Utah Beach, Omaha Beach, Gold Beach , Juno Beach i Sword Beach. Następnie odwiedzimy Arromanches-les-Beins, rybacą wioskę z historycznym portem aliantów. Kolacja i nocleg w hotelu w Luc-sur-Mer.
Dzień 4 - Sobota - 22.09.2018 
Bayeux - Saint Malo.

Opuszczając wybrzeże Normandii udamy się w kierunku Bayeux. Odwiedzimy muzeum tkanin z jego spektakularnym 70- metrowym płótnem przedstawiającym podbój Anglii przez Normandów. Następnie w pobliżu miejscowości Percy odwiedzimy opactwo Hambye. Przejazd do St. Malo w Bretanii, zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja.
Dzień 5 - Niedziela - 23.09.2018
Saint Malo – Mont Saint Michel.

Przejazd do Saint Michel, gdzie zobaczymy malowniczo położony klasztor z VI wieku i pospacerujemy krętymi uliczkami miasta. Następnie przy sprzyjającej pogodzie i warunkach przeżyjemy spacer po złotych piaskach plaży , niezwykle szerokiej bo: „morze odeszło, ale zaraz wróci" . Krótki przystanek w Cancale. Możliwość degustacji owoców morza, a w szczególności ostryg, z których to miejsce jest bardzo znane i cenione. Późnym popołudniem spacer po St. Malo mieście piratów, otoczonym murami z przepiękną strażnicą i zamkiem z XV wieku. Powrót do hotelu.
Dzień 6 - Poniedziałek - 24.09.2018
Wyspa Jersey.

Wcześnie rano – transfer do portu w St. Malo. Rejs katamaranem na wyspę kwiatów Jersey. Zachęcamy Państwa do zakupów w strefie wolnocłowej . Śniadanie na Pokładzie statku. Francuski styl życia i angielski urok stanowią szczęśliwe połączenie życia mieszkańców Jersey. Typowym angielskim autobusem przejazd po zakątkach wyspy. W ramach obiadokolacji przerwa na obiad w jednej z miejscowych restauracji. Po południu zobaczymy stolicę St. Helier. Pobyt na wyspie zakończymy w typowej angielskiej herbaciarni „Tea Time" ze scone i śmietanką. Powrót katamaranem na kontynent i transfer do hotelu.
Dzień 7 - Wtorek - 25.09.2018
Saint Malo – Dinan – Cap Frehel.

Po śniadaniu przejazd do średniowiecznej miejscowości Dinan przy Rance- Fjord. Krótkie zwiedzanie, a następnie przejazd na Cap Frehel, najpiękniejszego miejsca Szmaragdowego Wybrzeża, gdzie wznoszą się ponad 70-cio metrowe klify, będące siedliskiem wielu gatunków ptaków. Krótkie spojrzenie na Saint Malo, czas wolny na spacer. Po drodze, krótki postój przy elektrowni pływowej, powrót do St. Malo i dalsze zwiedzanie miasta korsarzy z jego potężnymi fortyfikacjami. Powrót do hotelu.
Dzień 8 - Środa - 26.09.2018
Saint Malo – Le Havre – Lille
Nasza wycieczka zbliża się powoli ku końcowi. Przejazd nad rozlewiskami Sekwany przez najdłuższy na świecie most wantowy „Pont de Normandie" łączący Honfleur i Le Havre. Miasto zostało mocno zniszczone podczas II wojny światowej , a jego części zaliczane są do światowego dziedzictwa UNESCO. Krótkie zwiedzanie z czasem wolnym. Następnie przejazd w kierunku północnym do Lille, ten region to najbardziej gościnna część Francji. Styl życia i zabudowa miasta pokazują wpływy dawnej Flandrii. Połączenie kuchni francuskiej i flandryjskiej dają znakomite efekty. Ominięcie tej przyjemności byłoby nietaktem! Tak więc ...przerwa na obiadokolację. Przejazd na nocleg.
Dzień 9 - Czwartek - 27.09.2018
Lille - Kolonia
Po śniadaniu przejazd do Kolonii - ok. godz. 14 spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie Starego Miasta z jego historyczną Katedrą pw. Św. Piotra i Najświętszej Maryii Panny - "Koelner Dom". W godz. 16:30-19:45 czas wolny na indywidualny rekonesans po miescie. Transfer na lotnisko w Koloni. Ok. 20.30 „Check in". Przelot do Gdańska. Zakończenie wycieczki.

UWAGA: Kolejnośc zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem ****( odstęp między siedzeniami 81cm)
  • 8 noclegów w hotelach *** w pokojach 2-os.
  • Wyżywienie (8 śniadań i 8 obiadokolacji)
  • Program turystyczny
  • Opiekę pilota
  • Ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez chorób przewlekłych)

Cena nie zawiera:

  • Biletu na samolot GDN-PARYŻ-BEAUVIS i KOLONIA-GDN – (cena na dzień 07.12.2017 - 507zł/os)
  • Pakietu do realizacji programu: 160 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, rejs statkiem na Jersey, transfery, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie na miejscu. Koszty realizacji programu nie podlegają rozliczeniu.

Dopłata do pokoju jednoosobowego 1080 zł.