Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

NORMANDIA - BRETANIA - 9 DNI

WYSPA JERSEY
SAMOLOT + AUTOKAR

Termin:23 - 31.08.2018
Cena:3495 zł

Program:

Dzień 1 - Czwartek - 23.08.2018
Gdańsk – Eindhofen – Rouen

Zbiorka na lotnisku Lecha Wałęsy w Gdańsku o godz. 10:00 „Check in". Przelot samolotem linii Wizzair o godz. 12:00 do Holandi – Lotnisko Eindhofen. Przejazd z lotniska w kierunku Normandii do Rouen, miasta położonego nad piękną Sekwaną, miasta Joanny d' Arc i Moneta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2 - Piątek - 24.08.2018
Rouen – Honfleur – Luc sur Mer

Po śniadaniu zwiedzimy: Stare miasto w Rouen które jest zaliczane do jednego z najpiękniejszych we Francji. Zobaczymy tu gotycką Katedrę Notre Dame i ulicę „Dużego Zegara". W mieście znajduje się ponad 1000 domków z „szachulca", z których oryginały w większości pochodzą z XV wieku. Przejazd do Deauville, miasteczka o germańskiej zabudowie z luksusowymi sklepami i przepiękną promenadą . Przejazd do malowniczej wioski rybackiej Honfleur, do której w XIX wieku zjeżdżali się malarze impresjonizmu. Degustacja Calvados i Cydru nie zakończy naszego pobytu w tej okolicy. W położonej w pobliżu Honfleur farmie spróbujemy również trzech najbardziej znanych w Normandii i na świecie gatunków sera, między innymi spróbujemy sera Camembert. Po degustacji z nowymi wrażeniami przejazd na trzy noclegi do Luc-sur-Mer , miejscowości wypoczynkowej położonej na wybrzeżu Normandii
Dzień 3 - Sobota- 25.08.2018
Caen i historyczne plaże Normandii.

Po śniadaniu udamy się do Caen gdzie zobaczymy kościół romański St. Etienne z XI założony przez Wilhelma Zdobywcę i Memorial de Caen - niezwykłe muzeum propagowania pokoju, które to muzeum odwiedziło już ponad 7 milionów ludzi. Przejazd na plaże Normandii, gdzie w IX wieku wylądowali Wikingowie, a 6 czerwca 1944 r odbył się największy desant aliancki w historii wojen. Te plaże to: Utah Beach, Omaha Beach, Gold Beach , Juno Beach i Sword Beach. Następnie odwiedzimy Arromanches-les-Beins, rybacą wioskę z historycznym portem aliantów. Kolacja i nocleg w hotelu w Luc-sur-Mer.
Dzień 4 - Niedziela - 26.08.2018 
Bayeux - Saint Malo.

Opuszczając wybrzeże Normandii udamy się w kierunku Bayeux. Odwiedzimy muzeum tkanin z jego spektakularnym 70- metrowym płótnem przedstawiającym podbój Anglii przez Normandów. Następnie w pobliżu miejscowości Percy odwiedzimy opactwo Hambye. Przejazd do St. Malo w Bretanii, zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja.
Dzień 5 - Poniedziałek - 27.08.2018
Saint Malo – Mont Saint Michel.

Przejazd do Saint Michel, gdzie zobaczymy malowniczo położony klasztor z VI wieku i pospacerujemy krętymi uliczkami miasta. Następnie przy sprzyjającej pogodzie i warunkach przeżyjemy spacer po złotych piaskach plaży , niezwykle szerokiej bo: „morze odeszło, ale zaraz wróci" . Krótki przystanek w Cancale. Możliwość degustacji owoców morza, a w szczególności ostryg, z których to miejsce jest bardzo znane i cenione. Późnym popołudniem spacer po St. Malo mieście piratów, otoczonym murami z przepiękną strażnicą i zamkiem z XV wieku. Powrót do hotelu.
Dzień 6 - Wtorek - 28.08.2018
Wyspa Jersey.

Wcześnie rano – transfer do portu w St. Malo. Rejs katamaranem na wyspę kwiatów Jersey. Zachęcamy Państwa do zakupów w strefie wolnocłowej . Śniadanie na Pokładzie statku. Francuski styl życia i angielski urok stanowią szczęśliwe połączenie życia mieszkańców Jersey. Typowym angielskim autobusem przejazd po zakątkach wyspy. W ramach obiadokolacji przerwa na obiad w jednej z miejscowych restauracji. Po południu zobaczymy stolicę St. Helier. Pobyt na wyspie zakończymy w typowej angielskiej herbaciarni „Tea Time" ze scone i śmietanką. Powrót katamaranem na kontynent i transfer do hotelu.
Dzień 7 - Środa - 29.08.2018
Saint Malo – Dinan – Cap Frehel.

Po śniadaniu przejazd do średniowiecznej miejscowości Dinan przy Rance- Fjord. Krótkie zwiedzanie, a następnie przejazd na Cap Frehel, najpiękniejszego miejsca Szmaragdowego Wybrzeża, gdzie wznoszą się ponad 70-cio metrowe klify, będące siedliskiem wielu gatunków ptaków. Krótkie spojrzenie na Saint Malo, czas wolny na spacer. Po drodze, krótki postój przy elektrowni pływowej, powrót do St. Malo i dalsze zwiedzanie miasta korsarzy z jego potężnymi fortyfikacjami. Powrót do hotelu.
Dzień 8 - Czwartek - 30.08.2018
Saint Malo – Le Havre – Lille - Gent
Nasza wycieczka zbliża się powoli ku końcowi. Przejazd nad rozlewiskami Sekwany przez najdłuższy na świecie most wantowy „Pont de Normandie" łączący Honfleur i Le Havre. Miasto zostało mocno zniszczone podczas II wojny światowej , a jego części zaliczane są do światowego dziedzictwa UNESCO. Krótkie zwiedzanie z czasem wolnym. Następnie przejazd w kierunku północnym do Lille, ten region to najbardziej gościnna część Francji. Styl życia i zabudowa miasta pokazują wpływy dawnej Flandrii. Połączenie kuchni francuskiej i flandryjskiej dają znakomite efekty. Ominięcie tej przyjemności byłoby nietaktem! Tak więc ...przerwa na obiadokolację. Przejazd na nocleg w Gent.
Dzień 9 - Piątek - 31.08.2018
Gent - Eindhoven
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Eindhoven. Ok. 12.00 „Check in". Przelot do Gdańska. Zakończenie wycieczki.

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem ****( odstęp między siedzeniami 81cm)
  • 8 noclegów w hotelach *** w pokojach 2-os.
  • Wyżywienie (8 śniadań i 8 obiadokolacji)
  • Program turystyczny
  • Opiekę pilota
  • Ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez chorób przewlekłych)

Cena nie zawiera:

  • Biletu na samolot GDN-EINDHOFEN i EINDHOVEN-GDN – (cena na dzień 07.12.2017 - 507zł/os)
  • Pakietu do realizacji programu: 160 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, rejs statkiem na Jersey, transfery, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki. Koszty realizacji programu nie podlegają rozliczeniu.