Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

BIAŁORUŚ - 8 dni

BRZEŚĆ - BARANOWICZE - MIŃSK - NOWOGRÓDEK - LIDA - GRODNO
AUTOKAR
SZLAK MICKIEWICZA

Termin:04 - 11.08.2018
Cena:1990 zł

Program:

Dzień 1 - Sobota - 04.08.2018:  Trójmiasto - Janów Podlaski
Wyjazd z Trójmiasta ok. godz. 6.00. przejazd przez Warmię i Mazury w kierunku Janowa Podlaskiego. Ok. 10.00 poczęstunek śniadaniowy, następnie przejazd do Drochiczyna - zwiedzanie miasta, czas wolny - przejazd do hotelu. Obiadokolacja - nocleg.

Dzień 2 - Niedziela - 05.08.2018: Terespol –Brześć – Mereczowszczyzna - Baranowicze
Śniadanie, przejazd do przejścia granicznego Terespol – Brześć. Po przekroczeniu granicy krótkie zwiedzanie Brześcia, przed wojną stolicy województwa poleskiego Rzeczypospolitej. Twierdza brzeska (zbudowana na przełomie XIX i XX wieku, będąca świadkiem wielu burzliwych i ważnych wydarzeń historycznych od XI wieku aż do czasów ostatniej wojny), klasycystyczny kościół katolicki z cudownym obrazem Matki Boskiej Brzeskiej. Następnie przejazd do Kosowa Poleskiego – rodzinnej miejscowości Tadeusza Kościuszki, zwiedzanie (pałac Pusłowskich, kościół p.w. Św. Trójcy – miejsce chrztu T. Kościuszki, Dworek T. Kościuszki). Relikty pałacu Sapiehów w Różanie. Przejazd do Baranowicz. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Baranowiczach.

Dzień 3 - Poniedziałek - 06.08.2018: Baranowicze - Nieśwież - Mir - Mińsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Zaosia, tu zrekonstruowany zespół dworski, w dawnym folwarku Mickiewiczów, obelisk i kamień z wyrytą datą urodzin poety. Przejazd do Nieświeża. Zwiedzanie zespołu zamkowo-pałacowego (wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO), dawnej rezydencji i ośrodka administracyjnego ogromnych dóbr Radziwiłłów i kościoła p.w. Bożego Ciała z XVI w., pierwszego na ziemiach polskich, kościoła zbudowanego w stylu barokowym. W podziemiach kościoła krypta w której pochowano 102 członków rodu Radziwiłłów. Przejazd do Miru, zwiedzanie zespołu zamkowo –parkowego należącego niegdyś do Radziwiłłów. Dzisiaj jest to najlepiej zachowany obiekt zabytkowy na Białorusi, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przyjazd do Mińska. Obiadokolacja i nocleg w Mińsku.

Dzień 4 - Wtorek - 07.08.2018: Mińsk
Śniadanie. Zwiedzanie Mińska z przewodnikiem: Plac Niepodległości, Czerwony Kościół, Plac Wolności, Cerkiew Maryi Magdaleny, Biblioteka Narodowa... Dworek Wańkowicza, Teatr opery i baletu "Bolshoi". Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 - Środa - 08.08.2018: Mińsk - Nowogródek - Jezioro Świteź - Lida
Rano wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na „szlak mickiewiczowski". Po drodze jezioro Litowka. Jest nieduże, ale otoczone malowniczym lasem i wywołuje niezwykłe wrażenie. Tu na brzeg legendarnej Litowki, bohaterka poematu Mickiewicza Grażyna, po założeniu zbroi męża, przyprowadziła oddział rycerzy gotowych stoczyć bój z krzyżakami. Tu też śpieszył się ze swoimi wojownikami książę Litawor, który wcześniej rozgromił zarozumiałych mnichów-rycerzy. W Nowogródku zwiedzanie Muzeum A. Mickiewicza, kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego, w którym ochrzczony został w 1799 roku Adam Mickiewicz ( w bocznej kaplicy znajduje się cudowny obraz MB Nowogródzkiej). Tu odbył się też ślub Władysława Jagiełły z księżniczką Zofią Olszańską. Kopiec Mickiewicza (usypany w latach 1924-1931); Pomnik A. Mickiewicza i ruiny zamku książąt litewskich. Zwiedzanie galerii „Dworek malarza Kastusia Kaczana". Przejazd nad jezioro Świteź, z którym związane są ludowe podania, stanowiące osnowę ballady „Świtezianka". Malowniczo otoczone lasami jezioro ma do dzisiaj niezwykle czystą wodę i piaszczyste dno. Przejazd do Lidy. Obiadokolacja i nocleg w Lidzie.

Dzień 6 - Czwartek - 09.08.2018: Lida - Stare Wasiliszki – Bohatyrowicze - Grodno
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, krótkie zwiedzanie zamku Giedymina w Lidzie z XIV w., wyjazd do Grodna. Po drodze zwiedzanie Starych Wasiliszek, miejsca urodzenia Czesława Niemena, Bohatyrowicze: grób Jana i Cecylii, i pomnik powstańców styczniowych. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Grodnie.

Dzień 7 - Piątek - 10.08.2018: Grodno - Białystok
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta: Stary Zamek, zespół budowli obronnych, kultowych i świeckich budowany od XI do XIX wieku, usytuowany na Górze Zamkowej, nad brzegiem Niemna, Nowy Zamek, rokokowy pałac królewski wzniesiony w XVII w. przez króla Augusta III Sasa, dom, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, kościół farny, obecnie katedra, kościół seminaryjny, w którym związek małżeński zawarła E. Orzeszkowa. Po zwiedzaniu obiadokolacja i przejazd do granicy białorusko - polskiej w Kuźnicy. Dojazd do Białegostoku, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 8 - Sobota - 11.08.2018 Białystok - Trójmiasto
Po śniadaniu zwiedzanie Białegostoku w formie spaceru - czas wolny - przejazd do Mikołajek - przerwa na obiad. powrót do Trójmiasta w godzinach wieczornych, zakończenie wycieczki.


Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem ****
  • zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-os.
  • wyżywienie – (7 x śniadanie i 7 x obiadokolacja, poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu)
  • opiekę pilota – ATS Service
  • ubezpieczenie NNW, BP, KL (bez chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu (bilety wstępu, usługi lokalnych przewodników, miejscowe opłaty klimatyczne, system słuchawkowy „Tour Guide", wjazdy do miast, parkingi) - 60 € - płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • opłaty za wizę białoruską - 25 €
  • napoi do obiadokolacji
  • wydatków własnych

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

UWAGA!!! WYMAGANY PASZPORT (ważny conajmniej 6 miesięcy licząc od dnia 13.06.2018)

Galeria zdjęć