Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

BKW NORWEGIA - 8 DNI

"JEZIORO ŁABĘDZIE"

Termin:06 - 13.06.2018
Cena:6390 zł

Program:

Dzień 1 - Środa -  06.06.2018
Gdańsk – Oslo
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 15:00. Check Inn – odlot do Oslo liniami Ryanair. Przylot na Lotnisko Oslo Sandefjord o godz. 16:30 , transfer do hotelu – Hotel Scandic Sjolyst**** w Oslo. Około godz. 19:30 kolacja, nocleg.

Dzień 2 - Czwartek - 07.06.2018
Oslo
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Norwegii z miejscowym przewodnikiem. Przejedziemy główną ulicą Karls Johans Gate w kierunku Zamku Królewskiego i do zespołu zamkowego Akershus i w rejon Ratusza. Odwiedzimy, Park Vigelanda, Muzeum Łodzi Vikingów i Muzeum Odkryć Polarnych na półwyspie Bygdoy. Następnie przejazd w rejon skoczni Holmenkollen, gdzie roztacza się widok na miasto i Fiord Oslo. Przejazd do hotelu, obiad. O godz. 17:45 wyjazd do opery w Oslo, położonej w centrum miasta na początku Oslofjord, gdzie zobaczymy balet „Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3 - Piątek - 08.06.2018
Oslo – Borgund – Stalheim
Po śniadaniu przejazd przez Honefoss i dolinę Hallingdal do miejscowości Gol, krótki pobyt, spacer. Przejazd do Borgund, gdzie zobaczymy kościółek klepkowy. Następnie przejazd przez najdłuższy drogowy tunel świata, arcydzieło współczesnej inżynierii – „Laerdaltunel" liczący 24510m. Dojazd do Stalheim – obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 - Sobota - 09.06.2018
Stalheim – Gudvangen – Flam – Bergen
Po śniadaniu przejazd do Gudvangen, następnie rejs statkiem po majestatycznym fiordzie „Naeroy" - to jeden z najpiękniejszych norweskich fiordów, a przez wielu uważany za ten najpiękniejszy oraz fiordzie „Aurandsfjord" do turystycznej miejscowości Flam. Po krótkim pobycie we Flam przejazd legendarną, najbardziej stromą linią klejową świata "Flambahn" na trasie: Flam – Myrdal – Flam. Po powrocie przejazd do hotelu w Bergen. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 - Niedziela - 10.06.2018
Bergen – Floro
Po śniadaniu spotkanie z miejscowym przewodnikiem, zwiedzanie centrum Bergen, muzeum najwybitniejszego norweskiego kompozytora Edwarda Griega – czas wolny ( na targu rybnym możliwość degustacji ryb, które tu występują pod wszelkimi postaciami ). Około południa wyjazd w kierunku Floro. Przejazd malowniczo położoną drogą do Sognefjord. Przepłyniemy z miejscowości Oppedal do Lavik. Po przeprawie przejazd do Floro (miasta położonego najbardziej na zachód Norwegii), po kolacji, krótki spacer po centrum i porcie.

Dzień 6 - Poniedziałek - 11.06.2018
Floro – Vestkapp – Alesund
Po śniadaniu przejazd przez dolinę Norddal i Sordalen do miejscowości Isane, gdzie przeprawimy się przez Nordfjord i udamy się na dziko położone, tak zwane Wybrzeże Zachodnie docierając do Vestkapp - miejsca położonego najdalej na półwyspie Standlandet (pobyt uzależniony od warunków pogodowych), alternatywnie przejazd do przepięknie położonego miasteczka Maloy. Krótki spacer z przerwą na degustacje rybne. Następnie udamy się do Koparnes celem przeprawy i dalszego przejazdu przez przepięknie położone Góry i Fiordy wybrzeża zachodniego do Alesund.

Dzień 7 - Wtorek - 12.06.2018
Alesund – Geiranger – Lillehammer
Po krótkim pobycie w Alesund udamy się w kierunku miejscowości Hellesylt jadąc przez Magerholm i promem do Orsnest przez Storfjord. W Hellesyllt popłyniemy przez jeden z najpiękniej i najciekawiej położony fiord Norwegii – Geirangerfjord do miejscowości Geiranger. Krótka przerwa. Następnie odwiedzimy punkt widokowy Dalsnibba (1500 m.n.p.m.), z którego rozpościera się jeden z najciekawszych widoków na Geirangerfjord i panoramę otaczających go zaśnieżonych szczytów górskich ( pobyt uzależniony od warunków pogodowych). Następnie dotrzemy do miejscowości Otta, skąd rozpocznie się powolny zjazd z wielkiego płaskowyżu norweskiego przez dolinę Gudbrandsdalen ( najdłuższa dolina Norwegii), do Lillehammer na ostatni nocleg.

Dzień 8 - Środa - 13.06.2018
Lillehammer – Oslo – Gdańsk
Po śniadaniu spacer po centrum miasta, następnie przejazd pod skocznię w Lillehammer. Punkt ten zapewnia przepiękny widok na miasto i jezioro Mjosa. Następnie przejazd w kierunku lotniska Oslo Sandefjord. Check Inn, odlot o godz. 16:30 liniami Ryanair do Gdańska. Około godz. 18:25 przylot do Gdańska. Zakończenie wycieczki.


Cena obejmuje:

 • Autokar turystyczny **** (odstęp między siedzeniami 81cm)
 • Opiekę pilota/przewodnika
 • System Tourguide
 • Noclegi w hotelach ***/**** w pok. 2 os.
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Przelot liniami Ryanair: Gdańsk – Oslo – Gdańsk (cena 07.11.2017)
 • Rejsy promami Oppedal – Lavik, Koparnest – Arvik, Hareid – Selesund, Magerholm – Orsnest
 • Rejs statkiem Naeroy i Aurlandsfjord: Gudvangen – Flam
 • Rejs statkiem Geirangerfjord: Hellesylt – Geiranger
 • Przejazd pociągiem „Flambahn": Flam – Myrdal – Flam
 • Bilet wstępu do opery w Oslo – „Jezioro łabędzie"
 • Ubezpieczenie NNW, BP, KL – (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)
 • Prelekcje Pana Jerzego Snakowskiego


Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do muzeów w Oslo i Bergen ok. 250,00 NOK
 • Napoi do posiłków
 • Wydatków własnych


Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 45 zł
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
  - 200 zł dla osób w pokoju 2-osobowym
  - 250 zł dla osób w pokoju 1-osobowym

W cenie biletu lotniczego można zabrać ze sobą:
– „duży" bagaż podręczny – waga: do 10 kg, wymiary max. 55cm x 40cm x 20cm (pomimo nazwy "bagaż podręczny" zabierany jest do luku bagażowego!)
i
– „mały" bagaż podręczny – waga: nie określono, wymiary max: 35cm x 20cm x 20cm (zabierany ze sobą do samolotu)

Jeśli chcemy wziąć jeszcze więcej bagażu należy dopłacić 210zł – razem w obie strony / waga: do 20kg, wymiary max: 81cm x 119cm x 119cm

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze - 15kg + 5 kg bagaż podręczny

I rata w wysokości 1900 zł płatna do 28.12.2018

Przewidziane hotele:
– Oslo **** Hotel Scandic Sjolyst (6 km od opery)
– Stalheim *** Hotel Stalheim
– Bergen/Blomsterdalen ***+ Hotel Scandic Flesland Airport
– Floro *** Comfort Hotel Floro
– Alesund *** Thon Hotel Alesund
– Lillehammer *** Hotel Scandic Hafjel

 

Galeria zdjęć