Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

BKW NORWEGIA - 8 DNI

"JEZIORO ŁABĘDZIE"

Termin:06 - 13.06.2018
Cena:6390 zł

Program:

Dzień 1 - Środa -  06.06.2018
Gdańsk – Oslo
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 15:00. Check Inn – odlot do Oslo liniami Ryanair. Przylot na Lotnisko Oslo Sandefjord o godz. 16:30 , transfer do hotelu – Hotel Scandic Sjolyst**** w Oslo. Około godz. 19:30 kolacja, nocleg.

Dzień 2 - Czwartek - 07.06.2018
Oslo
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Norwegii z miejscowym przewodnikiem. Przejedziemy główną ulicą Karls Johans Gate w kierunku Zamku Królewskiego i do zespołu zamkowego Akershus i w rejon Ratusza. Odwiedzimy, Park Vigelanda, Muzeum Łodzi Vikingów i Muzeum Odkryć Polarnych na półwyspie Bygdoy. Następnie przejazd w rejon skoczni Holmenkollen, gdzie roztacza się widok na miasto i Fiord Oslo. Przejazd do hotelu, obiad. O godz. 17:45 wyjazd do opery w Oslo, położonej w centrum miasta na początku Oslofjord, gdzie zobaczymy balet „Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3 - Piątek - 08.06.2018
Oslo – Borgund – Stalheim
Po śniadaniu przejazd przez Honefoss i dolinę Hallingdal do miejscowości Gol, krótki pobyt, spacer. Przejazd do Borgund, gdzie zobaczymy kościółek klepkowy. Następnie przejazd przez najdłuższy drogowy tunel świata, arcydzieło współczesnej inżynierii – „Laerdaltunel" liczący 24510m. Dojazd do Stalheim – obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 - Sobota - 09.06.2018
Stalheim – Gudvangen – Flam – Bergen
Po śniadaniu przejazd do Gudvangen, następnie rejs statkiem po majestatycznym fiordzie „Naeroy" - to jeden z najpiękniejszych norweskich fiordów, a przez wielu uważany za ten najpiękniejszy oraz fiordzie „Aurandsfjord" do turystycznej miejscowości Flam. Po krótkim pobycie we Flam przejazd legendarną, najbardziej stromą linią klejową świata "Flambahn" na trasie: Flam – Myrdal – Flam. Po powrocie przejazd do hotelu w Bergen. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 - Niedziela - 10.06.2018
Bergen – Floro
Po śniadaniu spotkanie z miejscowym przewodnikiem, zwiedzanie centrum Bergen, muzeum najwybitniejszego norweskiego kompozytora Edwarda Griega – czas wolny ( na targu rybnym możliwość degustacji ryb, które tu występują pod wszelkimi postaciami ). Około południa wyjazd w kierunku Floro. Przejazd malowniczo położoną drogą do Sognefjord. Przepłyniemy z miejscowości Oppedal do Lavik. Po przeprawie przejazd do Floro (miasta położonego najbardziej na zachód Norwegii), po kolacji, krótki spacer po centrum i porcie.

Dzień 6 - Poniedziałek - 11.06.2018
Floro – Vestkapp – Alesund
Po śniadaniu przejazd przez dolinę Norddal i Sordalen do miejscowości Isane, gdzie przeprawimy się przez Nordfjord i udamy się na dziko położone, tak zwane Wybrzeże Zachodnie docierając do Vestkapp - miejsca położonego najdalej na półwyspie Standlandet (pobyt uzależniony od warunków pogodowych), alternatywnie przejazd do przepięknie położonego miasteczka Maloy. Krótki spacer z przerwą na degustacje rybne. Następnie udamy się do Koparnes celem przeprawy i dalszego przejazdu przez przepięknie położone Góry i Fiordy wybrzeża zachodniego do Alesund.

Dzień 7 - Wtorek - 12.06.2018
Alesund – Geiranger – Lillehammer
Po krótkim pobycie w Alesund udamy się w kierunku miejscowości Hellesylt jadąc przez Magerholm i promem do Orsnest przez Storfjord. W Hellesyllt popłyniemy przez jeden z najpiękniej i najciekawiej położony fiord Norwegii – Geirangerfjord do miejscowości Geiranger. Krótka przerwa. Następnie odwiedzimy punkt widokowy Dalsnibba (1500 m.n.p.m.), z którego rozpościera się jeden z najciekawszych widoków na Geirangerfjord i panoramę otaczających go zaśnieżonych szczytów górskich ( pobyt uzależniony od warunków pogodowych). Następnie dotrzemy do miejscowości Otta, skąd rozpocznie się powolny zjazd z wielkiego płaskowyżu norweskiego przez dolinę Gudbrandsdalen ( najdłuższa dolina Norwegii), do Lillehammer na ostatni nocleg.

Dzień 8 - Środa - 13.06.2018
Lillehammer – Oslo – Gdańsk
Po śniadaniu spacer po centrum miasta, następnie przejazd pod skocznię w Lillehammer. Punkt ten zapewnia przepiękny widok na miasto i jezioro Mjosa. Następnie przejazd w kierunku lotniska Oslo Sandefjord. Check Inn, odlot o godz. 16:30 liniami Ryanair do Gdańska. Około godz. 18:25 przylot do Gdańska. Zakończenie wycieczki.


Cena obejmuje:

 • Autokar turystyczny **** (odstęp między siedzeniami 81cm)
 • Opiekę pilota/przewodnika
 • System Tourguide
 • Noclegi w hotelach ***/**** w pok. 2 os.
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Przelot liniami Ryanair: Gdańsk – Oslo – Gdańsk (cena 07.11.2017)
 • Rejsy promami Oppedal – Lavik, Koparnest – Arvik, Hareid – Selesund, Magerholm – Orsnest
 • Rejs statkiem Naeroy i Aurlandsfjord: Gudvangen – Flam
 • Rejs statkiem Geirangerfjord: Hellesylt – Geiranger
 • Przejazd pociągiem „Flambahn": Flam – Myrdal – Flam
 • Bilet wstępu do opery w Oslo – „Jezioro łabędzie"
 • Ubezpieczenie NNW, BP, KL – (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)
 • Prelekcje Pana Jerzego Snakowskiego


Cena nie obejmuje:

 • Wstępów do muzeów w Oslo i Bergen ok. 250,00 NOK
 • Napoi do posiłków
 • Wydatków własnych


Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:

 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 45 zł
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
  - 200 zł dla osób w pokoju 2-osobowym
  - 250 zł dla osób w pokoju 1-osobowym

W cenie biletu lotniczego można zabrać ze sobą:
– „duży" bagaż podręczny – waga: do 10 kg, wymiary max. 55cm x 40cm x 20cm (pomimo nazwy "bagaż podręczny" zabierany jest do luku bagażowego!)
i
– „mały" bagaż podręczny – waga: nie określono, wymiary max: 35cm x 20cm x 20cm (zabierany ze sobą do samolotu)

Jeśli chcemy wziąć jeszcze więcej bagażu należy dopłacić 210zł – razem w obie strony / waga: do 20kg, wymiary max: 81cm x 119cm x 119cm

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze - 15kg + 5 kg bagaż podręczny

I rata w wysokości 1900 zł płatna do 28.12.2018

Przewidziane hotele:
– Oslo **** Hotel Scandic Sjolyst (6 km od opery)
– Stalheim *** Hotel Stalheim
– Bergen/Blomsterdalen ***+ Hotel Scandic Flesland Airport
– Floro *** Comfort Hotel Floro
– Alesund *** Thon Hotel Alesund
– Lillehammer *** Hotel Scandic Hafjel

 

Galeria zdjęć