Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

WYCIECZKA KULINARNA

NAUKA PIECZENIA PIERNIKÓW
JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Termin:02.12.2018
Cena:99 zł

Zapraszamy na przedświąteczną wizytę w Toruniu!

Warsztaty z pieczenia tradycyjnych toruńskich pierników,
proces warzenia piwa w Browarze Staromiejskim
oraz magiczny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Wycieczkę poprowadzi Pani Izabela Tomella, doświadczona podróżniczka,
pasjonatka jedzenia i poszukiwaczka smaku w kuchniach całego świata.

Najpierw odwiedzimy jedną z uroczych toruńskich kamieniczek, aby poznać recepturę słynnych pierników. Pod okiem mistrzów zakaszemy rękawy, ubrudzimy się mąką i własnoręcznie upieczemy nasze pierwsze toruńskie pierniki.
Będzie to nie tylko kulinarna przygoda, ale także podróż w czasie:
„Pierwsze piętro w magiczny sposób przenosi gości do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznają wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotują ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.
Drugie piętro Muzeum przedstawia manufakturę z początku XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Goście zobaczą tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny będzie mógł ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę i język w niezwykłej atmosferze i z humorem! Do roboty gonimy wszystkich bez wyjątku, czy to małych, czy dużych. Poznawanie historii i tradycji w naszym Muzeum to radość dla zwiedzających w każdym wieku, nawet najbardziej dojrzałym." www.muzeumpiernika.pl

W Toruniu pierników nigdy dosyć, więc następnie wybierzemy się do Browaru Staromiejskiego, żeby przekonać się co piwo może mieć wspólnego z piernikiem.

A kiedy zapadnie zmrok, udamy się na starówkę – tam, wśród zapachu choinek i aromatu grzanego wina, w blasku lampek i przy dźwięku kolęd poczujecie Państwo bajkową atmosferę nadchodzących Świąt.
Jarmark Bożonarodzeniowy to idealna okazja, żeby popróbować tradycyjnych świątecznych smakołyków – pierników, korzennych ciasteczek, kandyzowanych owoców. Warto wybrać się na niespieszny spacer, z kubeczkiem pachnącego cynamonem i pomarańczami, rozgrzewającego ponczu.
Na stoiskach miejscowych rzemieślników znajdziecie Państwo moc inspiracji i pomysłów na wyjątkowe upominki i świąteczne ozdoby.
Serdecznie zapraszamy do spędzenia z nami tej wyjątkowej grudniowej niedzieli.
Wycieczkę poprowadzi Izabela Tomella, doświadczona podróżniczka, pasjonatka jedzenia i poszukiwaczka smaku w kuchniach całego świata.

Wyjazd autokaru:

7:30 - Rumia, sprzed Dworca PKP;
8:00 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie;
8:20 - Sopot – Stacja BP
8:30 - Gdańsk Oliwa - przytanek przy pętli tramwajowej
8:40 - Gdańsk Wrzeszcz - przystanek przy Manhattanie
8:50 - Gdańsk Główny, sprzed Dworca PKP (przystanek przy restauracji KFC)

Powrót do Trójmiasta przewidziany jest około godziny 22:00

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • pilota / przewodnika
  • poczęstunek śniadaniowy na trasie
  • ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:

  • kosztu realizacji programu turystycznego (wstęy do muzeów, degustacji w Browarze) - 50 zł, płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • wydatków własnych

Galeria zdjęć