Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

ZAMKI I PAŁACE POLSKI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ - 5 dni

KAZIMIERZ DOLNY - SANDOMIERZ - BARANÓW SANDOMIERSKI - RZESZÓW - ŁAŃCUT - ZAMOŚĆ - KOZŁÓWKA

Termin:09 - 13.05.2018
Cena:1090 zł

Program wycieczki:

Dzień 1 - Środa - 09.05.2018
Wyjazd autokaru:
6:00 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
6:30 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
6:50 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
7:15 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP
Przejazd do Kazimierza Dolnego. Spacer po mieście. Rynek, Klasztor Reformatów, Kościół Farny, Spichlerza Mikołaja Przybyły. Przejazd do Sandomierza. Zakwaterowanie, obioadokolacja, nocleg.

Dzień 2 - Czwartek - 10.05.2018
Śniadanie. Przejazd do Baranowa Sandomierskiego - renesansowy zamek Leszczyńskich, zwany „Małym Wawelem". Ujazd - manierystyczny zamek „Krzyżtopór" - jeden z największych w Polsce. Powrót do Sandomierza: najstarszy i najcenniejszy Zespół Klasztorny Dominikanów z kościołem św. Jakuba, z początku XIII w., Bazylika Katedralna z XIV wieku ze wspaniale zachowaną polichromią, renesansowy Ratusz, uważany za jeden z najpiękniejszych w Polsce, Zamek Kazimierzowski – dawną siedzibę królów i książąt Polski, Podziemna Trasa Turystyczna, Brama Opatowska zbudowana w XIV - XVI w. - jedna z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce, Dom Długosza – Muzeum Diecezjalne, Pałac Biskupi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 - Piątek - 11.05.2018
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Rzeszowa: Stare Miasto, Podziemna Trasa Turystyczna, Zamek Lubomirskich - obecnie gmach sądu, Letni Pałac Lubomirskich - Uniwersytet Rzeszowski, przejazd do Łańcuta: Zamek i park z XVII wieku, powozownia, Muzeum Ikon, Storczykarnia. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 - Sobota - 12.05.2018
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Szczebrzeszyna: spacer po mieście, niegdyś dawnego ośrodka chasydyzmu, pomnik chrząszcza – bohatera wiersza Jana Brzechwy, synagoga, Zamość: Muzeum Zamojskie, Ratusz - manierystyczno - barokowy, z pięknymi schodami wachlarzowymi z XVIII wieku, Rynek Wielki wraz z okalającymi kamienicami, Rynek Solny z kamienicami z podcieniami, m.in. kamienica „Dom Rabina" z połowy XVII wieku, założenia miejskie. Przejazd do Lublina.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 - Niedziela - 13.05.2018
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kozłówki: zwiedzanie Muzeum Zamoyskich. Powrót do Trójmiasta w godzinach wieczornych.

 Cena obejmuje

  • przejazd komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • wyzywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • opiekę pilota / przewodnika
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • ubezpieczenie NNW, BP

 Cena nie obejmuje

  • kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 130 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • napoi do posiłków
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć