Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

ZAMKI I PAŁACE POLSKI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ - 5 dni

KAZIMIERZ DOLNY - SANDOMIERZ - BARANÓW SANDOMIERSKI - RZESZÓW - ŁAŃCUT - ZAMOŚĆ - KOZŁÓWKA

Termin:09 - 13.05.2018
Cena:1090 zł

Program wycieczki:

Dzień 1 - Środa - 09.05.2018
Wyjazd autokaru:
6:00 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
6:30 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
6:50 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
7:15 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP
Przejazd do Kazimierza Dolnego. Spacer po mieście. Rynek, Klasztor Reformatów, Kościół Farny, Spichlerza Mikołaja Przybyły. Przejazd do Sandomierza. Zakwaterowanie, obioadokolacja, nocleg.

Dzień 2 - Czwartek - 10.05.2018
Śniadanie. Przejazd do Baranowa Sandomierskiego - renesansowy zamek Leszczyńskich, zwany „Małym Wawelem". Ujazd - manierystyczny zamek „Krzyżtopór" - jeden z największych w Polsce. Powrót do Sandomierza: najstarszy i najcenniejszy Zespół Klasztorny Dominikanów z kościołem św. Jakuba, z początku XIII w., Bazylika Katedralna z XIV wieku ze wspaniale zachowaną polichromią, renesansowy Ratusz, uważany za jeden z najpiękniejszych w Polsce, Zamek Kazimierzowski – dawną siedzibę królów i książąt Polski, Podziemna Trasa Turystyczna, Brama Opatowska zbudowana w XIV - XVI w. - jedna z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce, Dom Długosza – Muzeum Diecezjalne, Pałac Biskupi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 - Piątek - 11.05.2018
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Rzeszowa: Stare Miasto, Podziemna Trasa Turystyczna, Zamek Lubomirskich - obecnie gmach sądu, Letni Pałac Lubomirskich - Uniwersytet Rzeszowski, przejazd do Łańcuta: Zamek i park z XVII wieku, powozownia, Muzeum Ikon, Storczykarnia. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 - Sobota - 12.05.2018
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Szczebrzeszyna: spacer po mieście, niegdyś dawnego ośrodka chasydyzmu, pomnik chrząszcza – bohatera wiersza Jana Brzechwy, synagoga, Zamość: Muzeum Zamojskie, Ratusz - manierystyczno - barokowy, z pięknymi schodami wachlarzowymi z XVIII wieku, Rynek Wielki wraz z okalającymi kamienicami, Rynek Solny z kamienicami z podcieniami, m.in. kamienica „Dom Rabina" z połowy XVII wieku, założenia miejskie. Przejazd do Lublina.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 - Niedziela - 13.05.2018
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kozłówki: zwiedzanie Muzeum Zamoyskich. Powrót do Trójmiasta w godzinach wieczornych.

 Cena obejmuje

  • przejazd komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • wyzywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • opiekę pilota / przewodnika
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • ubezpieczenie NNW, BP

 Cena nie obejmuje

  • kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 130 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • napoi do posiłków
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć