Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

ŚWIĘTOKRZYSKIE - 5 DNI

SANDOMIERZ - KIELCE - OPATÓW - BARANÓW SANDOMIERSKI

Termin:20 - 24.06.2018
Cena:960 zł

Program wycieczki:

Dzień 1 - Środa - 20.06.2018
Wyjazd autokarem:
5:30 - Rumia, stacja Paliw LOTOS, przy Dworcu PKP
6:00 - Gdynia, sprzed Dworca PKP, przy dawnej poczcie
6:30 - Sopot – Stacja Paliw BP, przy pętli Reja
6:50 - Gdańsk Główny, sprzed dworca PKP 
Przejazd do Kielc, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Kadzielnia, spacer Aleją Pomnikową na Wzgórze Katedralne, Kielecka Katedra z XII w., Pałac Biskupów z XVII w. (z zewnątrz), Barokowe ogrody w stylu włoskim, Rynek Miejski. Następnie przejazd na nocleg. Zakwaterowanie, obiadokolacja.
Dzień 2 - Czwartek - 21.06.2018
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Huta Szklana. Przejazd „kolejką świętokrzyską" na Święty Krzyż, gdzie zwiedzimy Klasztor Misjonarzy Oblatów oraz muzeum misyjne. Przejście na platformę widokową nad gołoborzem. Powrót „kolejką świętokrzyską" do autokaru. Następnie udamy się do miejscowości Święta Katarzyna, gdzie zwiedzimy muzeum minerałów i skamieniałości, przespacerujemy się do źródełka Św. Franciszka, którego woda według wierzeń ludowych ma specjalne właściwości (można zabrać butelki na wodę), zobaczymy również Kapliczkę Stefana Żeromskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3 - Piątek - 22.06.2018
Śniadanie. Przejazd do Strzegomia starej wsi królewskiej z zabytkowym drewnianym kościółkiem z XVI w. Następnie wizyta w pustelni Złotego Lasu w Rytwianach w posiadłości Radziwiłłów – gdzie zwiedzimy z przewodnikiem Klasztor – perłę barokowej architektury, Galerię Kamedulską oraz muzeum serialu „Czarne Chmury". Następnie spacer po umocnieniach Szydłowa zwanego „polskim Carcassonne", m.in.: ruiny zamku, zabytkowa synagoga, skarbczyk, kościółek pw. Wszystkich Świętych. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie zwiedzanie z przewodnikiem pałacu w Kurozwękach. Powrót na obiadokolację. Przejazd na wieczorne zwiedzanie „romantycznych" ruin zamku Krzyżtopór (godz. 22) , nocleg.
Dzień 4 - Sobota - 23.06.2018
Śniadanie. Przejazd przez Klimontów, do Baranowa Sandomierskiego, gdzie zwiedzimy z przewodnikiem Zespół Zamkowo-Parkowy zwany „małym Wawelem". Kolejnym punktem na naszej trasie będzie Sandomierz, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. Sandomierski Rynek, Zbrojownia Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, Brama Opatowska (z zewnątrz). Przejazd do Opatowa, zwiedzanie, m.in.: Kolegiata pw. Św. Marcina z II poł. XII w. Powrót na obiadokolację, nocleg.
Dzień 5 - Niedziela - 24.06.2018
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Muzeum Krzemionki Opatowskiej z jego podziemną trasą turystyczną, następnie krótka wizyta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Trójmiasta w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
  • wyżywienie (śniadania. obiadokolacje)
  • opiekę pilota
  • poczęstunek śniadaniowy w dniu wyjazdu
  • ubezpieczenie NNW, BP

Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, kolei linowo-terenowej, usług lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – ok. 150 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • wydatków własnych
  • napoi do obiadów