Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

OGRODY HORTULUS - 03.05.2018

OGRODY TEMATYCZNE
W DOBRZYCY

Termin:03.05.2018
Cena:90 zł

Program wycieczki:

Wyjazd autokaru:
7:00 - Gdynia, Dworzec Główny PKP, przy starej poczcie
7:30 - Rumia, ul. Grunwaldzka, przystanek autobusowy przy restauracji McDonald's
7:40 - Reda, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP (kierunek Wejherowo)
8:00 - Wejherowo, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP (kierunek Słupsk)

Przejazd do Dobrzycy. Zwiedzanie kompleksu ogrodów Hortulus Spectabilis z labiryntem i wieżą widokową. Zobaczą Państwo m.in.: kamienny krąg, ogrody „4 pory roku", angielskie rabaty bylinowe, oraz wiele innych. 
Nastepnie przejazd do przepięknych Ogrodach Tematycznych. Zostały one założone w 1992 roku. Obecnie do zwiedzania jest dostępnych 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian rośli, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne. Istotą tych ogrodów jest pokazanie układu roślin w kompozycjach ogrodowych i ich zastosowanie w poszczególnych ogrodach. Zwiedzanie Ogrodów Hortulus, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej. Możemy zobaczyć takie ogrody jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, kamienny, ziołowy, warzywny, wodny, itp. Na terenie ogrodów znajdują się również grota, jaskinia, platforma widokowa oraz liczne elementy małej architektury jak: mosty, pergole, fontanny oraz rzeźby. Czas wolny na posiłek i zakupy w markecie ogrodniczym. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Gdyni w godzinach wieczornych..

 Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • poczęstunek śniadaniowy
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

 Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 50 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć