Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka
Szukaj ofert
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Kalendarz

OGRODY HORTULUS - 03.05.2018

OGRODY TEMATYCZNE
W DOBRZYCY

Termin:03.05.2018
Cena:90 zł

Program wycieczki:

Wyjazd autokaru:
7:00 - Gdynia, Dworzec Główny PKP, przy starej poczcie
7:30 - Rumia, ul. Grunwaldzka, przystanek autobusowy przy restauracji McDonald's
7:40 - Reda, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP (kierunek Wejherowo)
8:00 - Wejherowo, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP (kierunek Słupsk)

Przejazd do Dobrzycy. Zwiedzanie kompleksu ogrodów Hortulus Spectabilis z labiryntem i wieżą widokową. Zobaczą Państwo m.in.: kamienny krąg, ogrody „4 pory roku", angielskie rabaty bylinowe, oraz wiele innych. 
Nastepnie przejazd do przepięknych Ogrodach Tematycznych. Zostały one założone w 1992 roku. Obecnie do zwiedzania jest dostępnych 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian rośli, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne. Istotą tych ogrodów jest pokazanie układu roślin w kompozycjach ogrodowych i ich zastosowanie w poszczególnych ogrodach. Zwiedzanie Ogrodów Hortulus, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej. Możemy zobaczyć takie ogrody jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, kamienny, ziołowy, warzywny, wodny, itp. Na terenie ogrodów znajdują się również grota, jaskinia, platforma widokowa oraz liczne elementy małej architektury jak: mosty, pergole, fontanny oraz rzeźby. Czas wolny na posiłek i zakupy w markecie ogrodniczym. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Gdyni w godzinach wieczornych..

 Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • poczęstunek śniadaniowy
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

 Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 50 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć