Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

OGRODY HORTULUS

FESTIWAL KWIATÓW JADALNYCH

Termin:13.07.2019
Cena:100 zł

Program wycieczki:

OFERTA DO DRUKU W PDF - KLIKNIJ
Wyjazd autokaru:

7:00 - Gdynia, Dworzec Główny PKP, przy starej poczcie
7:30 - Rumia, ul. Grunwaldzka, przystanek autobusowy przy restauracji McDonald's
7:40 - Reda, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP (kierunek Wejherowo)
8:00 - Wejherowo, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP (kierunek Słupsk)

Przejazd do Dobrzycy. Zwiedzanie z Przewodnikiem Ogrodów Tematycznych "Hortulus". Zostały one założone w 1992 roku. Obecnie do zwiedzania jest dostępnych 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian rośli, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne. Istotą tych ogrodów jest pokazanie układu roślin w kompozycjach ogrodowych i ich zastosowanie w poszczególnych ogrodach. Zwiedzanie Ogrodów Hortulus, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej. Możemy zobaczyć takie ogrody jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, kamienny, ziołowy, warzywny, wodny, itp. Na terenie ogrodów znajdują się również grota, jaskinia, platforma widokowa oraz liczne elementy małej architektury jak: mosty, pergole, fontanny oraz rzeźby.
Nastepnie udamy się na teren kompleksu ogrodów Hortulus Spectabilis z labiryntem i wieżą widokową. Zobaczą Państwo m.in.: kamienny krąg, ogrody „4 pory roku", angielskie rabaty bylinowe, oraz wiele innych. Udział w Festiwalu Kwiatów Jadalnych.
W czasie festiwalu odbywają się: pokazy kulinarne połączone z degustacją kwiatowych potraw, warsztaty kwiatowej kosmetyki, pokazy florystyczne, udzielane są porady ogrodnicze i żywieniowe. Częścią wydarzenia jest kiermasz. W asortymencie wystawców znajdują się produkty tradycyjne i regionalne oraz produkty zawierające kwiaty jadalne. (www.hortulus.com.pl)

Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Gdyni w godzinach wieczornych.

 Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie NNW

 Cena nie obejmuje:

  • kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do ogrodów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 50 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
  • wydatków własnych
Galeria zdjęć