Pn.-Pt.: 9:00 - 17:00

napisz do nas

ATS Express
zadzwoń do nas ATS Express
Kierunek podróży
Ilość dni
Wyjazd od
Powrót przed
Nazwa wycieczki
Województwo
Kraj
Wycieczka

Hanzeatycka przygoda – 6 dni

ROSTOCK – LUBEKA – BREMA – HAMBURG – WISMAR - SZCZECIN  13-18.09.2021

 

Termin:13 - 18.09.2021
Cena:2799 zł

ROSTOCK – LUBEKA – BREMA – HAMBURG – WISMAR - Szczecin

Czasami świat się myli. Ludzie latają po całym świecie tylko po to, by leżeć gdzieś na piasku. Wspinają się na Pico del Teide na Teneryfie, wędrują kilometrami przez cypryjskie góry Trodos, podziwiają wspaniałe okazy Figowca sprężystego w tropikalnych parkach narodowych i zachwycają się bujnymi nocami na starym mieście w Salonikach. W Niemczech możesz mieć to wszystko razem: morze, góry, plażę, lasy, parki przyrody, krajobrazy zalewowe, miasta światowego dziedzictwa, radość życia i kulinarne przysmaki. W najdrobniejszych szczegółach nasi krajowi specjaliści przeprowadzili róg obfitości najbardziej imponujących obszarów przygody i odkryć. Od Toskanii na północy przez niemiecki Grand Kanion do wschodu słońca na Watzmannie. Od magii ognia, przez rzymską ucztę, po imprezową milę. Niemcy to szczęśliwy kraj. Ma wszystko, a u nas z łatwością znajdziesz się w samym środku tego wszystkiego.

Program wycieczki:

Dzień 1 - Poniedziałek - 13.09.21 Gdańsk - Rostock

Wyjazd autokaru:

6:00 Gdańsk, przystanek KFC przy dworcu Gł.

6:25 – Sopot
6:50 - Gdynia, Dworzec Główny PKP, przy starej poczcie
7:20 - Rumia, ul. Grunwaldzka, przystanek autobusowy przy restauracji McDonald's
7:30 - Reda, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP (kierunek Wejherowo)
7:45 - Wejherowo, przystanek autobusowy przy dworcu Głównym PKP (kierunek Słupsk)

Wyjazd z Trójmiasta, przejazd w kierunku Niemiec przez Koszalin, Szczecin - do Rostocku, po drodze przerwa śniadaniowa.Przyjazd do Gustrow, zakwaterowanie w Hotelu *** Am Schlosspark.

Dzień 2 – Wtorek – 14.09.21 Rostock – Wismar – Hamburg

Rostock to miasto w północnych Niemczech, położone w pobliżu ujścia rzeki Warnow do Zatoki Meklemburskiej. Jego początki sięgają VI wieku, kiedy to Obodryci (Słowianie połabscy) założyli tu osadę. Nazwana została Roztok – od szerokiej rozpływającej się w tym miejscu rzeki. W 1218 roku Rostock otrzymał prawa miejskie, a kilkadziesiąt lat później wszedł w układ z Lubeką kładąc podwaliny pod powstanie Hanzy. Dla portowej osady taki związek był prawdziwą żyłą złota. Miasto bogaciło się z roku na rok, a kupieckie inwestycje służyły wszystkim jego mieszkańcom. Pieniądze przekładały się również na rozwój kultury i nauki. W 1419 roku powstał tu jeden z pierwszych uniwersytetów północnych Niemiec. Po zakończeniu wojen napoleońskich miasto odzyskało wysoką pozycję w regionie. Stało się to za sprawą ożywienia handlu, ale też rewolucji przemysłowej. Rozwijał się przemysł stoczniowy, a na początku XX wieku samolotowy. W programie zwiedzania proponujemy: brama Kroeplińska, średniowieczne mury miejskie, plac uniwersytecki, kościół św. Marii, plac ratuszowy, wieża głodowa, brama kamienna i krowia, kościół św. Mikołaja. Czas wolny na Neuer Markt w samym sercu zabytkowego centrum Rostocku. Przejazd do z doskonale zachowanego historycznego centrum Wismaru, którego gotyckie ceglane dziedzictwo zadecydowało o umieszczeniu na Liście UNESCO. Zwiedzanie zabytkowej części miasta ze średniowiecznym układem urbanistycznym. Serce miasta stanowi otoczony eleganckimi kamienicami rozległy Rynek, to jeden z największych w całych Niemczech, zabytkowy Stary Port, kościół Mariacki, pałac książąt meklemburskich, gotycki kościół św. Mikołaja, klasycystyczny budynek ratusza miejskiego oraz kościół św. Jerzego. Przejazd do Hamburga na cztery noclegi w Hotelu ****„Nordport Plaza".

Dzień 3 - Środa 15.09.21 Brema

Już słynni muzykanci z Bremy wiedzieli: w tym mieście żyje się doskonale. Brema, która wraz z Bremerhaven tworzy najmniejszy kraj związkowy w Niemczech, sprawia wrażenie tętniącej życiem metropolii. Nigdzie indziej historia, kultura i styl życia nie są ze sobą tak splecione, jak tutaj. Warto więc wybrać się w bajeczną podróż śladami muzykantów z Bremy i poczuć doskonałą atmosferę tego miasta. Życie Bremy tętni wokół historycznego rynku. Na Rynku Głównym dominują dwa przepiękne budynki – jeden świecki, jeden sakralny. Pierwszy to bogato zdobiony ratusz w wezerskim stylu renesansowym. Pochodzi z XV wieku, a przebudowany został w wieku XVII. W jego piwnicach znajduje się winiarnia z największą ilością niemieckich win na świecie. Skosztować tu można najstarszego wina w kraju – z XVII wieku, a wiadomo, że im wino starsze, tym lepsze. Przed ratuszem wznosi się nieco ponad 10 metrowy posąg Rolanda, a jeszcze nieco dalej budynek gildii kupieckiej, bo przecież Brema zawdzięczała swoją potęgę handlowi właśnie. Z drugiej strony ratusza zobaczymy długą kolejkę ustawiającą się do pomnika prezentującego osła, psa, kota i koguta, czyli słynnych muzykantów z Bremy. Chwycenie osła za kopyto podobno przynosi szczęście. Wzdłuż słynnej Böttcherstrsse, architektonicznego cudu pełnego niespodzianek, biegnie nadrzeczna promenada Schlachte. Orzeźwiający napój w ręku i spojrzenie na połyskującą w blasku zachodzącego słońca Wezerę wystarczą, żeby poczuć wspaniałą atmosferę. Po czasie wolnym powrót do hotelu.

Dzień 4 – Czwartek 16.09.21 Hamburg

Hamburg - portowe miasto położone nad Łabą, niedaleko ujścia rzeki do Morza Północnego i prawie od zawsze posiadał specjalny status, będąc członkiem Ligi Hanzeatyckiej. Choć Hamburg jest największym miastem w Europie, drugim największym miastem Niemiec oraz trzecim największym portem w Europie, zupełnie tego nie czujemy. Wszystko za sprawą wody, kanałów, Łaby i atmosfery. Hamburg okazuje się być pełen uroku, luzu, knajpek i życia, które płynie tu zadziwiająco powoli. Spacerując po jego centrum luz i otwartość cały czas czujemy w powietrzu. Hamburg to także niezwykle przyjazne miasto pełne zieleni i ciekawej architektury. Wodny kręgosłup Hamburga stanowią dwie rzeki. Niektórzy mówią, że Łaba jest rzeką do zarabiania pieniędzy, natomiast jej dopływ Alster to miejsce ich wydawania. Obie rzeki łączą dziesiątki kanałów. Najbardziej znane z nich znajdują się w dzielnicy nazywanej Miastem Spichlerzy, ale kanały znajdziemy także w wielu innych częściach miasta. Nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu są mosty i kładki poprowadzone ponad kanałami. Hamburg ma ponad 2500 mostów i kładek, czyli najwięcej spośród wszystkich miast świata. Więcej niż słynące z kanałów Wenecja i Amsterdam razem wzięte. A przecież rzeki i kanały to nie wszystko. W sercu Hamburga, tuż obok ratusza, znajduje się także jezioro Alster. Będąc w Hamburgu warto choć raz znaleźć się na wodzie, aby w pełni poczuć klimat tego miasta.

Dzień 5 – Piatek 17.09.21  Hamburg - Lubeka - Szczecin

Lubeka – każda opowieść o Lubece zaczyna się od wprowadzenia do historii niemieckiej Hanzy. Trudno w sumie temu się dziwić. Lubeka była największym i najpotężniejszym członkiem niemieckiej Hanzy. Chlubę Lubece przyniósł też marcepan, który nadal jest uważany za jeden z najlepszych na świecie – 70% orzechów w masie przy prostym składzie to naprawdę coś! Lubeka to niemieckie miasto posiadające słowiańskie korzenie. W swojej bogatej historii zasłynęło jako pierwsze miasto w kraju, posiadające port morski. Jako lider Ligi Hanzeatyckiej w XIV w. zyskała miano Królowej Hanzy. Obecnie Lubeka jest średniej wielkości miejscowością z niezwykle malowniczym w części zrekonstruowanym Starym Miastem. Od 1987 r znajduje się ono na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Położone jest na niewielkiej wyspie, otoczonej Kanałem Łaba-Trave i rzeką Trave. Należy do jednego z największych w Europie zespołów architektury gotyckiej. Wystarczy kilka godzin, aby zwiedzić to niezwykłe miejsce. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Szczecina.

Dzień 6 - Sobota 18.09.21  Szczecin - Gdańsk

Po śniadaniu przejazd do centrum zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Szczecin zachwyca już układem ulic – porównywany jest do Paryża. Prawie jedna czwarta miasta pokryta jest wodą. Zobaczymy: Zamek Książąt Pomorskich - historyczna siedziba rodu Gryfitów, władców Księstwa Pomorskiego wznosząca się dumnie nad Odrą dziś jest jednym z symboli miasta. Wały Chrobrego - taras widokowy wznoszący się nad Odrą został zbudowany na początku XX wieku. Stare Miasto - dzielnica rozciągająca się od nabrzeża Odry jest pełna restauracji i kawiarenek, w których można przysiąść, zjeść coś dobrego oraz odpocząć w trakcie zwiedzania. Bazylika archikatedralna św. Jakuba - drugi najwyższy kościół w Polsce. Wizyta w Bazylice będzie doskonałym pomysłem dla wszystkich wielbicieli historii sztuki. Po zwiedzaniu czas wolny. Przejazd do Gdańska – zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem**** (odstęp między siedzeniami min. 83cm)
 • 5 noclegów w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • wyżywienie (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja )
 • poczęstunek śniadaniowy
 • opieka pilota - ATS Service
 • ubezpieczenie NNW, BP, KL
 • składka TFG i TFP 20 zł

Cena nie obejmuje:

 • kosztów realizacji programu: (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, systemu słuchawkowy Audio Guide) – 000 zł płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu
 • wydatków własnych
 • napoi do obiadów
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 485 zł

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Uwaga: Ogólne informacje o RFN znajdą Państwo w linku – „Przewodniki" – zachęcamy do zapoznania się.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
- 000 zł dla osób w pokoju dwuosobowym, 000 zł obejmujące choroby przewlekłe, 00zł Covid 19
- 000 zł dla osób w pokoju jednoosobowym, 000 zł obejmujące choroby przewlekłe, 000zł Covid 19

Galeria zdjęć
Katalog online
Katalog Letni
Odwiedziny:3501
© Wszystkie prawa zastrzeżone | Seo by ComWeb